Шест въпроса към Данчо Лазаров

Шест въпроса към Данчо Лазаров

Комисията не знае, дали президентът на БФВ ще се яви на изслушване

Парламентарната комисия по образованието, науката и въпросите на децата, младежта и спорта е в неведение дали Данчо Лазаров ще се отзове на поканата за изслушване. Президентът на волейболната федерация трябва да се яви в Народното събрание в четвъртък от 15,30 часа.

Лазаров ще отговаря лично по 6 параграфа - решенията от последното общо събрание, трансферните такси за състезателите, актуалните правилници относно статута на спортистите, наредбата за реда на набиране, разходване и отчитане на средствата, правилата за сключване и прекратяване на договори с непълнолетни състезатели и участието на всеки един клуб в календара на БФВ за последните три години.

"Започнахме това разследване заради сигнали от граждани и потърпевши. Надяваме се в тези разговори да установим истината", заяви Огнян Стоичков пред "24 часа".

Председателят на комисията подчерта, че няма лично отношение към Лазаров или колегите му.

Миналата седмица от федерацията са изпратили молба изслушването да бъде отложено с два месеца заради ангажираността на служителите й покрай олимпийските игри и квалификацията в Габрово.

Стоичков обаче е категорично против и ако Лазаров не се яви в четвъртък, ще бъде насрочено ново заседание на комисията.

Същевременно обаче в БФВ явно имат известни съмнения относно безпристрастната позиция на комисията.

През последния месец българската федерация бе подложена на безпрецедентни проверки. Те започнаха покрай борбата на бившия национален треньор Радостин Стойчев за сваляне на ръководството.

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство

Бленджини: Има неща, върху които трябва да работим

Селекционерът остава съсредоточен върху класирането на България за олимпийските игри през 2028 година