Силен мач за Матей Казийски с 25 точки при победата на Тренто над Перуджа

Цветан Соколов пък направи 23 точки за успеха на Халкбанк над Истанбул Беледийе

Матей Казийски изигра силен мач за тима на Диатек (Тренто), който постигна втора поредна победа в италианската Суперлига по волейбол за мъже. Възпитаниците на българския треньор Радостин Стойчев направиха обрат от 0:2 до 3:2 (21:25, 22:25, 25:19, 25:18, 17:15) като гости на вицешампиона Перуджа в дербито на втория кръг.

Матей Казийски беше най-резултатен за Тренто с 25 точки. Мартин Немец добави 15 точки.

В същото време националът Цветан Соколов помогна на Халкбанк (Анкара) да спечели втора поредна победа в шампионата на Турция. Шампионите се наложиха като гост над Истанбул Беледийе с 3:1 (25:21, 27:29, 25:22, 25:22) гейма. Соколов игра цял мача за гостите и реализира 23 точки.

Лион, с българските волейболисти Владимир Николов и Владислав Иванов, постигна първа победа във френското първенство. В мач от втория кръг Лион победи гостуващия Сен-Назер с 3:0 (25:19, 25:20, 25:23) гейма. Николов записа 15 точки. Либерото Владислав Иванов също изигра цял мач.

Симеон Николов: Играя своята игра