Страхотно! България на Европейско без загубен гейм

Голям успех за волейболистките ни до 17 години на Велика събота

Женският национален отбор на България до 17 години ще играе на Европейско първенство! Момичетата, водени от треньора Диян Боюклиев, разгромиха и Словакия в квалификацията в зала „Христо Ботев“ – 3:0 (25:23, 25:15, 25:21). Така България отиде на големия форум без загубен гейм, след като преди това срази Норвегия и Испания.

Първият гейм протече изключително инфарктно и даде сигнал за възможна интрига. След като нашите поведоха с 2:0 и всички очакваха диктуване на играта, Словакия напълно изненада. От 3:2 за гостенките започна серия наши грешки.

Резултатът набъбна до 10:4 в полза на съперника, а изглеждаше безнадежден при 18:11. Но тогава българките заздравиха играта си, а словачките на свой ред бъркаха. Разликата започна да намалява и равенството дойде при 22:22. След като поведохме с 23:22, обрат вече беше невъзможен и частта завърши при 25:23.

Вторият гейм мина напълно според очакванията. Българките взеха преднина и не я изпуснаха до края. Разликата рядко падаше до пет точки, а на моменти стигаше осем. Словакия загуби увереността със скоростта, с която и аванса си от първата част. България смазващо стигна до 23:14, с което вече беше ясно – ще играем на европейско първенство дори при загуба с 2:3. Геймът завърши с успех за нашите 25:15.

След заслуженото вече класиране България заигра по-лежерно в третата част. Позволи на Словакия отново да повярва в успеха. Гостенките поведоха със 7:2 и успяваха доста дълго да поддържат преднината. Равенството обаче дойде при 15:15, когато българките заиграха в своя стил.

Нашите поведоха най-накрая с 20:19. Вече нямаше кой да спре водените от Боюклиев националки. Мачът завърши с 25:21.

На трибуните отново беше президентът на федерацията Любомир Ганев. Преди две седмици на Европейско първенство се класираха и мъжете до 20 години – също без загубен гейм.

В другия мач от квалификацията Испания взе първа победа на софийска земя – 3:1 над Норвегия (25:19, 25:20, 23:25, 25:13).

Любо Ганев: Виждам усмивки в отбора

„С правилните хора и с изграждането на колектив, резултатите ще дойдат“

Бленджини: Ключът бе в края на втория гейм

Това не е добре, призна селекционерът след 0:3

Франция би България в дебюта на Бленджини (ВИДЕО)

Любо Ганев гледа от трибуните

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“