Супер Ели се завърна с победа в Италия

Супер Ели се завърна с победа в Италия

Българката влезе като резерва във втория гейм, остана до края на мача

Звездата на женския ни национален волейболен отбор Елица Василева, която повече от 6 месеца се възстановява от операция в рамото, се завърна по страхотен начин в италианската Серия А1.
 
Супер Ели дебютира за новия си отбор Савино Дел Бене (Скандичи) при категоричната победа у дома над Клуб Италия Край (Рим), където се подготвят младите надежди на Италия, с 3:0 (25:19, 25:21, 25:21) в мач от 4-ия кръг на първенството.
 
 Българската националка влезе като резерва за Скандичи във втория гейм на мястото на американката Анни Мичем и остана в игра до края. Ели Василева се включи много силно и завърши с 6 точки (1 блок, 83% ефективност в атака и 100% позитивно посрещане) за успеха.
 
Най-полезна за домакините пък бе шведката Изабел Хаак с 12 точки (1 блок, 2 аса и 43% ефективност в атака) за победата. За тима на Клуб Италия Силвия Нуакалор реализира 15 точки.
 
Така отборът на Скандичи е на 3-о място във временното класиране с 3 победи, 1 загуба и 9 точки, колкото има и 4-ия Поми (Казалмаджоре). В междинния 5-и кръг Супер Ели и новите й съотборнички ще почиват, а в редовния 6-и са домакини именно на Казалмаджоре. Дербито е в неделя (18 ноември) от 18,00 часа българско време.

 

Мартин Атанасов в състава за първия турнир от волейболната Лига на нациите

Карягин и Начев също тръгват за Канада

Микаела Стоянова: Нуждаехме се от тази победа, искаме да продължим по същия начин

Тя направи 18 точки при успеха над Сърбия

БРАВО, ЛЪВИЦИ! България разплака Сърбия в Лига на нациите!  (ВИДЕО)

Огромен успех за националния ни отбор

Волейболен национал ще играе в Италия

Италианският елитен волейболен клуб Юса Батери Гротадзолина привлече българския национал Илия Петков за новия сезон, съобщава регионалното издание cronachefermane.it.

Волейболистите завършиха турнира в Полша със загуба от Украйна

Надпреварата бе част от подготовка на българските волейболисти за Лигата на нациите

България отстъпи с тайбрек пред домакина Полша

„Лъвовете“ са лидери в класирането и ще спечелят турнира, ако победят Украйна утре

Волейболният Левски благодари на 130 съмишленици, очаква нови приятели

Волейболният клуб Левски има удоволствието да съобщи, че общо 130 души са се включили в дарителската програма "Съмишленик".

Пловдивските общинари приветстваха волейболните шампионки от Марица

С аплодисменти oбщинските съветници на Пловдив посрещнаха волейболистките на Марица, които в началото на днешната редовна сесия на Общинския съвет показаха четирите спечелени трофея през този сезон.

България не даде гейм на Германия в Полша

Нашите с мощно начало на турнира "Силезия Къп"