Треньорът на волейболистките: България направи крачка към бъдещето

Треньорът на волейболистките: България направи крачка към бъдещето

Вижте какво каза Лоренцо Мичели след страхотния обрат на Евроволей2023

Лоренцо Мичели беше повече от щастлив след победата над Словакия с 3:2 в осминафинала на Европейското първенство. Италианският наставник извади целия титулярен състав във втория гейм и остави момичетата да си почиват за бъдещия обрат.

Мичели говори пред официалния сайт на БФ Волейбол след класирането за четвъртфинала, който е във вторник срещу Нидерландия.

- Синьор Мичели, поздравления за тази луда победа! Как ще я коментирате?

- Не съм очаквал да започнем толкова зле мача. Сега обаче съм много горд от обрата, който направихме. От третия гейм се видя разликата на корта. Ние сме по-добрият отбор. Щеше да е много тъжно, ако не се бяхме опитали да се преборим. Първият гейм беше част от негативната страна. Също така ми беше мъчно за момичетата, защото знам колко работят. Имахме лош късмет, лоши моменти в този гейм. С многото смени се опитах да създам атмосфера в отбора. Да изпълняваме хубави начални удари. Когато започнахме да го правим, нещата си дойдоха на мястото. Стана лесно за нас. Горд съм! Тактически момичетата направиха, каквото исках. Трудно е след 0:2 и минорно настроение да останеш на корта и да започнеш да се бориш за победата. Невероятно е!

- Имате толкова много мачове и победи в кариерата ви. Къде бихте поставили тази?

- Поставям е на видно място във витрината ми. Само аз и отборът знае през какво минахме. Тези момичета направиха толкова много и толкова бързо. Те са истински националки на България, които умеят да страдат и да се борят. На първо място са борци, искат да дават всичко за националния флаг. Логично започваме да повишаваме нивото. Изпълнихме минимално поставените цели. Когато започнахме подготовката за Европейското преди медец, това трябваше да постигнем. Ето го. Сега трябва да играем правилно с Нидерландия и да ги затрудним.

- През 2009 година българският отбор за последно беше на четвъртфинал. Вие го направихте с много млади момичета. Какво да очакваме от тях срещу Нидерландия?

- Това състезание е експрес. Победата над Словакия ще остане в историята. За мен България направи крачка напред в бъдещето. Ако можем да побеждаваме по този начин, ще направим и още. Ще играем с по-малко напрежение. За нас е удоволствие да сме на четвъртфинал. Да, не сме спечелили медал, но е нещо, от което сме горди. Направихме нещо в Лигата на нациите, направихме и тук. Поздравления!

- Мислите ли, че след тази почти 3-часова битка духът се е променил?

- Още преди мача казах на отбора, че победата ще донесе самочувствие. Трябва да си вярваме!

Илия Петков: Не изпълнихме някои указания, гледаме към турнира в Бургас

Капитанът на националния отбор на България за първия турнир от тазгодишната Волейболна Лига на нациите Илия Петков сподели след поражението от домакините от Канада с 0:3 гейма в последния мач, че не са изпълнили някои тактически указания и затова са загубили.

Радостина Маринова се завръща в състава на националния отбор по волейбол за жени

За мачовете от Лигата на нациите в Хонконг

ЗЛАТНИ! България е балкански шампион по волейбол за жени до 19 години!

Националният отбор на България извоюва златото на Балканиадата за жени под 19 години

Бразилия отвя Словения във волейболната Лига на нациите

С 3:0 в Рио де Жанейро

Радостина Маринова се завръща в състава на България

За турнира от Лигата на нациите в Хонконг

Волейболистите ни с прогрес в ранглистата

След победата над Аржентина в Лига на нациите

Отлично: България не даде гейм на Аржентина в Лигата на нациите

Волейболистите ни записаха една от най-престижните си победи в последните години

Мони Николов: Обажавам да играя с брат ми

Никога не е лесно да се играе срещу Италия, казва българският разпределител

България отстъпи пред световния шампион на старта в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Момчетата ни дадоха всичко от себе си и се бориха достойно в Канада