Трима българи тръгнаха с поражение в Шампионската лига по волейбол

Трима българи тръгнаха с поражение в Шампионската лига по волейбол

Вальо Братоев стана най-резултатен с 23 точки, но Фридрихсхафен загуби с 1:3 от Кнак (Рьозеларе)

Фридрихсхафен с трима български национали в състава си започна с поражение участието си в Шампионската лига по волейбол. Германският клуб загуби при гостуването си на белгийския Кнак (Рьозеларе) с 1:3 (25:20, 29:31, 17:25, 23:25) в среща от група "G".

Нападателят Валентин Братоев завърши с 23 точки и стана най-резултатен в двубоя. Неговият съотборник в германския тим Виктор Йосифов направи 4 точки. Другият български център във Фридрихсхафен - Светослав Гоцев, реализира 4 точки. Българинът с италиански паспорт Венцеслав Симеонов добави 22 точки към актива на германците.

В среща от група "F" на Лигата воденият от треньора Радостин Стойчев отбор на Халкбанк (Анкара) надигра у дома с 3:1 (34:36, 25:16, 25:17, 25:20) полския Ястжембски Венгел. Матей Казийски от турския отбор стана топреализатор на двубоя с 23 точки.

В мач от група "В" на Шампионската лига гръцкият Олимпиакос с Боян Йорданов в състава си победи като гост чешкия Острава с 3:1 (22:25, 25:22, 25:22, 25:20). Българският диагонал завърши с 25 точки и беше най-резултатен за "червено-белите".

В турнира за купата на CEV руският Губерния (Нижни Новгород), воден от старши треньора Пламен Константинов, победи като гост румънския Залъу с 3:0 (25:20, 25:22, 25:18) в първа среща от 1/16 финалите. 
Криско се включва в бенефиса на Теди Салпаров

Една от най-популярните музикални звезди на България - Криско, ще бъде специален участник в бенефиса на бившия волейболен национал Теодор Салпаров. 

България U18 триумфира с трофея на Балканиадата (ВИДЕО)

Младите “лъвчета” надвиха Турция във финала

Бразилски легенди ще уважат бенефиста на Теди Салпаров

Двама от най-великите волейболисти на XXI век Данте Амарал и Серджо Сантос  ще участват в бенефиса на Теодор Салпаров "Една кариера - една легенда"

България остава осма в световната ранглиста по волейбол

Мъжкият национален отбор на България завърши втората седмица в Лигата на нациите на осма позиция в ранглистата на FIVB

Алекс Николов: Ключът беше в увереността и спокойствието ни

“Много сме горди от победата днес”

Бленджини: Страхотно представяне

Селекционерът на мъжкия национален отбор по волейбол Джанлоренцо Бленджини бе щастлив след успеха срещу Украйна в Лигата на нациите