ЦСКА е на финал след обрат над Левски

"Сините" срещу Славия в спор за третото място

ЦСКА е на финала в женския шампионат по волейбол. В трета полуфинална среща "червените" се наложиха драматично с 3:2 (18:25, 22:25, 28:26, 27:25, 16:14) у дома срещу Левски София и триумфираха в серията с 2:1 успеха.

ЦСКА достигна до трети пореден сблъсък за титлата, където ще се изправи срещу шампиона и хегемон през последното десетилетие Марица Пловдив.

В зала "Васил Симов" гостенките спечелиха първите два гейма с 25:18 и 25:22 и дадоха сериозна заявка за участие във финала. "Червените" успяха да се мобилизират след колебливото начало и достигнаха до обрат. "Сините" водеха с 21:18 и 22:20 в третата част, но загубиха с 26:28.

В четвъртия гейм Левски отново имаше преднина от 20:17, но не успя да я съхрани и изгуби драматично с 25:27.

В тайбрека домакините отново показаха по-сериозна мобилизация в и се наложиха трудно с 16:14 след нови равностойни разигравания.

В двубоя за третото място в шампионата Левски София ще срещне Славия.

Симеон Николов: Играя своята игра