2. Волейбол
  3. ЦСКА е на победа от финал за титлата

ЦСКА е на победа от финал за титлата

"Червените" разбиха Казанлък с 3:0

Волейболистките на ЦСКА направиха решителна крачка към достигане до финал в женското първенство „Демакс Лига“. Съставът, воден от Юлия Иванова и Тони Зетова срази като домакин Казанлък с 3:0 (25:11, 25:19, 25:13) в първия мач между двата  тима от полуфиналните плейофи, който се игра в зала „Васил Симов“.

Така „червените“ поведоха с 1:0 в полуфиналната серията, в която се играе до две победи от три мача. Реваншът е в сряда, 29 март от 18:00 часа, когато армейките ще гостуват в зала „Багира“. Нов успех за ЦСКА ще класира тима на финал. Победа  на „розите“ ще вкара мача в трета решитена среща.

Волейболистките на ЦСКА доминираха почти изцяло в мача, съобщи официалният сайт на Българската федерация по волейбол. Силният сервис бе основно оръжие, с което те сразиха противниковото посрещане.

Единственият момент, в който гостенките съумяха да внесат някакво напрежение, бе в началото на срещата. Те имаха аванс от 2 точки при 9:7, но последва убийствена серия от начален удар страна на домакините. След изпълнения на  Ивана Ефремова и Моника Тодорова ЦСКА поведе с 20:10 и спечели гейма с разгромна разлика. Малко повече оспорваност имаше във втората част, когато Казанлък стоеше близо до „червените“ до средата на  гейма.  След това  ЦСКА се откъсна и отново го затвори с разлика.

Повторение на първия гейм бе и третата част, когато ЦСКА направи много силна серия и от 14:11 сложи точка на спора при 25:13.

Федерацията ни по волейбол търси четирима селекционери

Управителният съвет на БФВ ще разгледа кандидатурите, ще проведе директни разговори с кандидатите и ще се съобрази с препоръките на Треньорската комисия

ОБЗОР: Марица победи Левски в НВЛ

Волейболният шампион и хегемон у нас при жените с летящ старт на сезона

Николай Желязков: За момента сме подготвени добре

Вижте какво още заяви наставникът на волейболния Левски след победата срещу ЦСКА

Александър Попов: Хубавото е, че това се случи в самото начало на сезона