ЦСКА е на полуфинал за MONEY SHOP Купа на България

"Червените" сразиха Нефтохимик

ЦСКА се класира за полуфинали в турнира за Купа България при мъжете.

Волейболистите, водени от Александър Попов, надиграха Нефтохимик 2010 (Бургас) с 3:1 (25:21, 25:23, 29:27, 25:23) във втория мач от програмата на ¼-финалите на надпреварата, която се провежда в столичната зала „Левски София“.

Така "червените" ще срещнат на полуфинала състава на Дея спорт (Бургас), който отстрани Пирин (Разлог) с 3:1 гейма.

Полуфиналната битка е на 20 януари от 16:00 часа.

Двубоят противопостави два равностойни съперници, изпълнени с амбиции за достигане до финал. Получи се страхотна битка, здраво единоборство и сблъсък с много мини обрати и интригуващи ситуации през цялото време.

Пряката елиминация в турнира си каза думата, като напрежението се стовари с пълна сила и от двете страни на мрежата. Но в по-голяма степен то бе в полето на шампионите. Треньорът Атанас Петров направи много рокади в опит да намери най-точния състав на полето, но не се получи.И двата тима имаха много брак в играта, като непредизвиканите грешки повлияха и в ключови моменти. Силата на сервиса се използваше като оръжие и от двете страни, но определено ЦСКА показа по-голяма ефективност на този елемент.

Ключово за успеха на армейците също бе по-добрата устойчивост в сублимните моменти, търпение и отборна игра.

От своя страна Нефтохимик нямаше ден и не успя да намери себе си в тежката битка. Играта на основни състезатели не достигна до очакваната ефективност. Бургазлии имаха своите добри моменти, бяха близо до съперника, но изпуснаха да вземат третия гейм, който бе ключов в мача. ЦСКА надделя в най-важните моменти и позволи мачът да влезе в тайбрек.

Двубоят започна равностойно до 9:9. От нам насетне ЦСКА взе инициативата и започна ди диктува темпото, като поведе с 13:9. Нефтохимиците заиграха ролята на догонващ. Те успяха само да намялат до 17:19, след това армейците отново натиснаха. След двадесета точка ЦСКА показа отлична игра в центъра и спечели гейма с 25:21.

Успехът окрили червените и те поведоха с 10:5 и 14:7 във втората част. Треньорът на Нефтохимик прибягна до смени, като това се оказа положетелно. Нефтохимиците започнаха да топят пасива си и на свой ред набраха инерция. Равенството дойде при 20:20. Играта точка за точка се запази докрай. След 23:23 единична блокада на Красимир Георгиев спря атака на Иван Михал и доведе до геймбол за шампионите. Блокаут на Георги Петров изведе Нефтохимик до успех във втората част с 25:23.

Третата част бе ключова. В нея ЦСКА поведе, Нефтохимик отново се върна, но този път армейците показа устойчивост и психика в най-важния момент. ЦСКА тръгна с 14:9, бургазлии изравниха при 19:19, и последва равностойност и игра на грешки. Червените първи имаха геймбол, но нелепа грешка ги лиши от точка. Последва игра на нерви. Страхиня Бързакович изведе "армейците" до геймбол при 28:27. Розалин Пенчев атакува в аут и ЦСКА спечели третата част с 29:27, като поведе с 2:1.

Четвъртата част отново имаше подобен сценарий. ЦСКА взе голям аванс, но го пропиля, като се стигна до равенство 21:21. Армейците обаче отново устояха на атаките на съперника, справиха се в трудната ситуация и спечелиха с 25:23, а с това отиват на полуфинал.

Конеляно взе Шампионската лига при жените

Финалът се игра в Анталия

Трентино с четвърта Шампионска лига по волейбол (ВИДЕО)

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите