ЦСКА победи Марица и поведе във финала при жените

ЦСКА победи Марица и поведе във финала при жените

Втората среща от финалната серия е в неделя в зала "Васил Симов" в София

Отборът на ЦСКА победи с драматичното 3:2 (25:19, 20:25, 25:17, 23:25, 15:13) като гост тима на Марица (Пловдив) и направи важна крачка към титлата в женското волейболно първенство на България.

"Червените", които са шампионки на страната през 2010 и 2011 година, спечелиха категорично първи и третия гейм съответно с 25:19 и 25:17 и дадоха сериозна заявка за нов триумф на домашната сцена.

Съставът на Марица, който по-рано този сезон взе Купата на България за първи път в историята си, се задържа в мача след 25:20 и 25:23 във втората и в четвъртата част.

Все пак столичанки надделяха трудно с 15:13 в тайбрека и взеха ценен аванс от 1-0 победи в серията след близо два часа игра.

Най-резултатна за "червените" бе Симона Димитрова с 25 точки, а нейната съотборничка Нора Богданова добави още 21 точки.

В състава на пловдивчанки Диана Малинова реализира 16 точки, а Мира Тодорова и Никол Николова завършиха с по 11 точки.

Втората среща от финалната серия е в неделя в зала "Васил Симов" в София. При нова победа ЦСКА ще спечели златните медали в шампионата за трета поредна година.

България отстъпи пред световния шампион на старта в Лигата на нациите (ВИДЕО)

Момчетата ни дадоха всичко от себе си и се бориха достойно в Канада

Мартин Атанасов в състава за първия турнир от волейболната Лига на нациите

Карягин и Начев също тръгват за Канада

Микаела Стоянова: Нуждаехме се от тази победа, искаме да продължим по същия начин

Тя направи 18 точки при успеха над Сърбия

БРАВО, ЛЪВИЦИ! България разплака Сърбия в Лига на нациите!  (ВИДЕО)

Огромен успех за националния ни отбор

Волейболен национал ще играе в Италия

Италианският елитен волейболен клуб Юса Батери Гротадзолина привлече българския национал Илия Петков за новия сезон, съобщава регионалното издание cronachefermane.it.

Волейболистите завършиха турнира в Полша със загуба от Украйна

Надпреварата бе част от подготовка на българските волейболисти за Лигата на нациите

България отстъпи с тайбрек пред домакина Полша

„Лъвовете“ са лидери в класирането и ще спечелят турнира, ако победят Украйна утре

Волейболният Левски благодари на 130 съмишленици, очаква нови приятели

Волейболният клуб Левски има удоволствието да съобщи, че общо 130 души са се включили в дарителската програма "Съмишленик".

Пловдивските общинари приветстваха волейболните шампионки от Марица

С аплодисменти oбщинските съветници на Пловдив посрещнаха волейболистките на Марица, които в началото на днешната редовна сесия на Общинския съвет показаха четирите спечелени трофея през този сезон.