Цветан Соколов: Изпуснахме питомното, сега ще гоним дивото

Цветан Соколов: Изпуснахме питомното, сега ще гоним дивото

Вижте какво каза капитанът на България

Разочарование цареше в българския лагер след загубанта от Хърватия на Евроволей 2023 във Варна.

"За жалост направихме още една грешна стъпка. Изпуснахме питомното и сега ще гоним дивото. Чака ни много тежък мач срещу Словения. Надявам се, че ще се възстановим по най-бързия начин и ще го изиграем силно. А не както днес. В атака аз не бях това, което съм. Хърватия се представи на ниво. Беше по-добра от нас. През втория гейм не се сринахме, а се опитахме да се вдигнем. Започнахме малко повече да рискуваме, но нещата не се получиха. Това доведе и до крайния резултат. Жалко, че не изиграхме мача, който трябваше. Не изпълнихме тактически нещата, които бяхме подготвили. И това се случва в момента. Всички момчета от Хърватия играят в силни европейски отбори. Знаят добре как се играят волейбол. Съумяха да играят добре Построиха си тактически всичко. Технически почти не сбъркаха. Нямаме право да правим такива грешки. Хърватите не рискуваха на висока топка. Ние го правихме. За жалост направиха няколко леки точки и това им даде криле. Получиха увереност. В първия гейм не правихме грешки. Бяхме подредени. В следващите три не го направихме. Това е единствената причина. Предпочитам да започнем слабо, а да завършим силно", заяви капитанът Цветан Соколов.

Блокировач се връща в Добруджа

Венцислав Рагин ще играе за Добруджа, съобщават от елитния волейболен клуб в четвъртък.

Шампионът Полша се класира за полуфиналите в Лигата на нациите по волейбол (ВИДЕО)

Двукратните първенци в турнира бяха най-категорични в последния гейм

Представиха Симеон Николов като голяма звезда в Лубе Чивитанова

По-малкият от братята Николови подписа тригодишен договор с италианския клуб

България отново е 9-та в световната ранглиста по волейбол

Мъжкият национален отбор на България по волейбол се завърна на деветото място в световната ранглиста на Международната федерация по волейбол (FIVB)

Дунав Русе привлече диагонала Александър Шопов за новия сезон в Суперволей

Волейболният Дунав Русе продължава селекцията си за сезон 2026/2027 в Winbet Суперволей с привличането на 21-годишния диагонал Александър Шопов, съобщиха от клуба.

Турция спечели Волейболната лига на нациите (ВИДЕО)

Женският отбор на страната триумфира в турнира за втори път