Ударихме Бразилия на волейбол (ВИДЕО)

Не се случва често

България спечели страхотна победа над Бразилия на световното първенство за жени под 19 години. Нашите сразиха „селесао" с 3:1 (25:12, 25:20, 21:25, 27:25). В почти целия мач България доминираше на терена. Но бразилките оказаха отпор в най-важните моменти. България и Бразилия са на второ и трето място в класирането след лидера Италия. Нашите досега имат загуба само от „скуадра адзура".

Първият гейм беше истински рецитал за България. Момичетата, водени от Борислав Крачанов, в нито един момент не позволиха на Бразилия да се чувства комфортно на терена. Още от началото на гейма нашите поведоха и единствено увеличаваха преднината си. Когато България поведе с 13:5, беше ясно, че ние сме доминантът в залата. Не позволихме на съперника дори да опита да се върне в частта и я приключихме при 25:12.

Вторият гейм беше малко по-оспорван, но отново с българско надмощие. Разликата в точките не стана толкова голяма, но въпреки това тимът на Крачанов игра на изключително ниво. Поведохме с 2:0 с резултат 25:20.

Третата част започна най-равностойно. Дори в началото Бразилия „показа зъби" и поведе с 5:2. Нашите обаче не се стреснаха, а напротив. Демонстрираха характер и изравниха резултата. Мачът тръгна точка за точка за радост на феновете по трибуните. При 11:11 обаче дойде нашият момент. Капитанът ни Ива Дудова изпълни серия от отлични начални удари, между които и ас. Така поведохме с 14:11. Бразилките направиха две успешни атаки за 14:13, но серията им бързо спря след грешен начален удар. Равенството все пак дойде при 17:17. В този момент Бразилия отново излезе напред в частта с 19:17. Българките обаче не позволиха спад в играта и изравниха – 19:19. Първият по-сериозен аванс в драмата взе Бразилия. Съперникът ни поведе с 23:20 и се приближи до намаляване на резултата. Нашите не можаха да се върнат в частта и я загубиха с 21:25.

Четвъртият гейм не започна по наш вкус и Бразилия поведе с 2:0. Българският дух обаче отново се показа на унгарска земя. Нашите не само изравниха, но и поведоха със 7:3. В името на драмата Бразилия изравни – 9:9. До края на гейма драмата беше от класа. Размяна на точки – ту един повеждаше, ту другият. Нашите имаха предимство в края, но първият геймбол бе за Бразилия при 24:23. Спасихме го – 24:24. Последва още един за „селесао" и отново ние се изравнихме – 25:25. Дойде ред и на наш мачбол. Страхотна блокада на нашите и 27:25! Победа!

Любо Ганев: Виждам усмивки в отбора

„С правилните хора и с изграждането на колектив, резултатите ще дойдат“

Бленджини: Ключът бе в края на втория гейм

Това не е добре, призна селекционерът след 0:3

Франция би България в дебюта на Бленджини (ВИДЕО)

Любо Ганев гледа от трибуните

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“