Успешно начало за волейболистите ни на Европейския олимпийски фестивал

Националите ни до 20 години биха Германия в Словакия

Националният отбор по волейбол на България за мъже под 20 години записа трудна победа на старта на Европейския младежки олимпийски фестивал в Банска Бистрица (Словакия).

Тимът, воден от Мартин Стоев, се наложи след петгеймова битка над Германия с 3:2 (19:25, 25:17, 19:25, 25:13, 15:8) в първия си мач от предварителната група. Така младите „лъвове“ тръгнаха успешно в турнира, който се явява мини-европейско първенство.

Българските момчета не успяха да влязат добре в двубоя. Германците усетиха колебанията и се разиграха. Те поведоха с 15:11, задържаха разликата 20:14.

Нашите успяха само да се доближат до четири точки 17:21. Съперникът обаче отново натисна и затвори гейма в своя полза за 1:0.

Нашите възвърнаха увереността си и подобриха играта във втората част. Това веднага даде положителен резултат. На свой ред съставът ни диктуваше изцяло положението за равенството 1:1.

Възходът от българска страна не бе продължен.

След равностойна игра до 11:11, Германия отново ни изненада.

Противникът се откъсна с четири точки, запази стабилност и отново бе недостижим, като поведе с 2:1 гейма.

Притиснати до стената, волейболистите ни най-накрая показаха на какво са способни и се върнаха в мача. Те сториха това по категоричен начин.
Намериха най-накрая ритъма си и оставиха съперника на едва 13 точки. В пета решителна част младите „лъвове“ бяха безкомпромисни.

Използваха набраната инерция и поведоха още от самото начало. Не допуснаха повече противодействие и спечелиха с крайното 3:2 след 103 минути игра.

Реализатор за победата на България бе Александър Николов с 27 точки (10 аса, 1 блок). Борис Начев завърши с 11 точки ( 4 блока).

В следващия си мач националите ни срещат домакините от Словакия.

Двубоят е на 26 юли от 17:30 часа, посочват от БФВолейбол.

Статистика от днешната среща вижте тук.

България без титулярните си посрещачи в Лигата на нациите

Конеляно взе Шампионската лига при жените

Финалът се игра в Анталия

Трентино с четвърта Шампионска лига по волейбол (ВИДЕО)

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите