Валентин Братоев: Фридрихсхафен бяха по-добрия отбор

Нефтохимик среща чехи за Купата на ЦЕВ

Волейболистът на шампионите от Нефтохимик Валентин Братоев си призна, че тимът на немския Фридрихсхафен е бил по-силен и заслужено се класира за груповата фаза на Шампионската лига.

Както се знае вчера бургазлии загубиха и реванша за продължаване напред в турнира като гости на германците с 0:3 (12:25, 21:25, 20:25). В първия мач у нас Нефтохимик успя да вземе 1 гейм и трябваше да спечели с 3:0 или 3:1 в реванша, за да стигне до Златен гейм и така да се опита да спечели битката за влизане в групите.

Възпитаниците на Найден Найденов обаче не успяха да повторят чудото на Марица (Пловдив) и да продължат напред.

Така, след отпадането от Шампионската лига, Нефтохимик 2010 продължава европейския си поход в турнира за Купата на ЦЕВ. На 1/16-финалите българският шампион ще се изправи срещу чешкия Дукла (Либерец).

„Исках да се върна във Фридрихсхафен по различен начин, след като играх тук през 2013 г. Определено искахме да спечелим. Опонентът обаче ни натисна много още в началото. Те бяха по-добрият отбор и в Бургас, и тук”, призна със съжаление Валентин Братоев.

Треньорът на домакините Витал Хайнен пък беше щастлив, че е успял да класира тима си в Шампионската лига.

„Днес играхме много силно. Бургас беше конкурентен противник, но ние спечелихме. Очаквам с нетърпение груповата фаза. Мисля, че тази година сме малко по-силни, отколкото миналата”, заяви специалистът.

Родни волейболни съдии положиха успешно изпит в международен курс

Вие сте бъдещето, обяви Любо Ганев

Любо Ганев разкри кои са отказали да играят за националния отбор

Президентът на федерацията сподели няколко имена

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите