Верона представи шампион на България по волейбол

Верона представи шампион на България по волейбол

Вижте подробности

Волейболният Верона, който е воден от българския треньор Радостин Стойчев, представи французина Аксел Трухчев, който миналия сезон стана шампион на България с Нефтохимик 2010, съобщи вестник "Тутоспорт".

28-годишният Трухчев, който е син на българин и французойка, ще играе за първи път в Италия.

"Много съм доволен, че преминах в Рана Верона. За мен е важна стъпка в кариерата ми и размених само няколко думи с треньора Стойчев, преди да избера да стана част от този амбициозен проект. За мен е голяма възможност да играя в най-доброто първенство в света. Когато имаш такава възможност, трябва да я грабнеш. Ще се опитам да дам най-доброто. Нямам търпение да се запозная с новите си съотборници и да започнем това приключение", каза Трухчев.

"Трухчев е играч, който следим от известно време и искаме да привлечем, за да подсилим атаката. Той има характеристики, които пасват идеално на стила ни на игра. Добре дошъл, Алекс", поздрави го спортният директор на Верона Джан Андреа Маркези.

Аксел Трухчев бе с основна заслуга за изненадващата титла на Нефтохимик 2010 минялие сезон, като в решителния пети мач с Хебър вкара 19 точки за победата с 3:2 гейма и бе избран за най-полезен играч. В тима на Верона играе и българският национал Аспарух Аспарухов.

Разпродаде са мача България - Полша от Евроволей 2026

Феновоте изкупиха 16 000 пропуска

Бленджини: Мнозина ме сметнаха за луд, когато приех да водя България

„Посрещането у дома беше нещо, което няма да забравя", каза селекционерът на България

Любомир Ганев: Дългосрочната цел пред жените е Олимпиадата през 2032 година

„Идеите на всички бяха сходни, а те са работа с младите", каза той

Абонданца: България разполага с много интересен и перспективен отбор

Италианският специалист, който вече има един успешен период в България, говори за мотивацията си да се върне

Любо Ганев: Този отбор трудно може да се класира за олимпиада

Договорът на Абонданца е за срок от две години

България има нов селекционер при жените

Марчело Абонданца получи 10 гласа

20 точки на Алекс Николов и Лубе сломи Верона (ВИДЕО)

Българинът получава да “лети високо”, буквално и преносно

24 точки на Димитров не стигнаха за победа на Бусан

Тимът на българина с четвърта загуба в Република Корея

Левски би ЦСКА в женското волейболно дерби

ЦСКА и Левски са съседи в класирането с по 3 победи и една загуба от четири мача