Вижте кога решават София или Варна приема Евроволей 2026

Вижте кога решават София или Варна приема Евроволей 2026

Европейската конфедерация вече е дала разрешение за преместването в столицата

На 14 октомври ще стане ясно дали София или Варна ще приемат домакиството на Европейското първенство по волейбол за мъже през 2026 г. Това обяви президентът на Българската федерация по волейбол Любо Ганев. 

Преди това трябва да се извървят някои административни стъпки, както и да се вземе решение на Управителния съвет. По думите на Ганев Европейската конфедерация (CEV) вече е дала разрешение за преместването. 

Шампионатът е в периода 9 - 26 септември 2026 г., а България е един от четирите домакини. В Група B националите ни са заедно със Северна Македония, Полша, Украйна, Португалия и Израел, като освен груповата фаза България ще приеме четири 1/8-финала и два 1/4-финала.

Както е известно, за домакин първоначално бе обявена Варна, но след фурора на националите ни на Световното първенство във Филипините се заговори шампионатът да се премести в по-голямата столична „Арена 8888“.

Днес Столичният общински съвет отпусна 500 000 лева от бюджета на Българската федерация по волейбол за организирането на шампионата. Преди месеци пък колегите им във Варна отпуснаха 420 000 лв. 

По информация на NOVSPORT.COM домакин ще бъде София. 

 

Левски се раздели с треньора си

Радослав Арсов вече няма да води женския тим на "сините"

Наш волейболист в отбора на кръга във Франция

Бившият волейболист на Левски и световен вицешампион с България Венислав Антов получи поредното признание във френската Мармара СпайкЛиг.

Център на Нефтохимик: Тази купа е по-специална за мен

Купата на България по волейбол с Нефтохимик е по-специална за мен, заяви пред официалния клубен сайт централният блокировач на бургаския тим Венцислав Рагин.

Влади Гърков с 15 точки не изведе Сен Назер до победа

Тимът на българина загуби драматично

Силен Алекс Николов не спаси Лубе срещу Перуджа (ВИДЕО)

Българинът заби 19 точки в срещата

Нефтохимик 2010 удари Пирин (Разлог) и спечели efbet Купа на България (ВИДЕО)

Иван Станев изведе бургазлии до първи триумф за купата от 5 години насам