Виктория Волей изравни серията срещу Звездец

Иван Стоичков поведе отбора към успеха

Виктория Волей (Пловдив) победи Звездец (Горна Малина) във втория мач от четвъртфиналния плейоф на Висшата лига.

„Викторианците“ се наложиха над своя съперник с 3:0 (25:14, 25:21, 25:17) гейма пред пълната зала в СУ „Цар Симеон Велики“ в Пловдив. Двубоят приключи точно за един час.

Така резултатът в серията вече е 1-1 победи и изходът ще се решава в трети мач. Той е на 20 март от 18,00 часа в Горна Малина.

Капитанът Иван Стоичков поведе отбора към успеха, след като почти се възстанови от контузията в глезена, която получи непосредствено преди първия двубой. Към края на срещата треньорът на Виктория Волей Атанас Митрев пусна в игра 15-годишния Владимир Гърков. Младокът имаше честта да затвори мача, отбелязвайки победната 25-а точка в третия гейм.

Виктория Волей игра в състав:

Иван Стоичков, Тодор Димитров, Любослав Телкийски, Алберт Албаадж, Петър Шойков, Стоян Димитров, Петко Иванов – либеро, (Мирослав Димитров, Владимир Гърков).

Родни волейболни съдии положиха успешно изпит в международен курс

Вие сте бъдещето, обяви Любо Ганев

Любо Ганев разкри кои са отказали да играят за националния отбор

Президентът на федерацията сподели няколко имена

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите