ВК Левски завърши годината с успех над Дунав

ВК Левски завърши годината с успех над Дунав

"Сините" спечелиха с 3:1 срещу своя опонент

ВК Левски завърши годината в мъжкото волейболно първенство с успех, след като спечели гостуването си от 11-ия кръг на Дунав с 3:1 гейма (25:23, 16:25, 25:19, 25:16).

Така "сините" завършват първия дял на редовния сезон с 8 победи, 2 загуби и 23 точки, като излязоха на първата позиция във временното класиране преди изиграването на всички мачове от кръга.

В първата част Дунав дръпна сериозно – 8:2. "Сините" започнаха да наваксват и изравниха при 20:20, а след това довършиха обрата.

Вторият гейм започна равностойно, но след 8:8 русенци натрупаха солиден аванс, който им позволи да изравнят. В средата на третата част Левски се откъсна с комфортна разлика и уверено стигна до 2:1. В последния четвърти гейм възпитаниците на Николай Желязков не оставиха шансове за русенския отбор.

Най-резултатен за Левски бе швейцарският диагонал Юлиан Вайзиг с 21 точки, сред които 5 аса. Тодор Скримов бе обявен за MVP след 20 точки (2 аса).

В друг мач от кръга Берое надви Славия с 3:0 гейма (25:17, 25:23, 25:23).

Левски обърна Монтана в първия четвъртфинал

“Сините” са на победа от полуфиналите

Златен гейм върна Добруджа във волейболния елит

Добрич ликува след 3:0 над Металург

Марица, Левски и ЦСКА на полуфиналите в женското волейболно първенство

Отборите на Марица, Левски и ЦСКА се класираха за полуфиналите в женското волейболно първенство, след като спечелиха с по 2:0 победи своите четвъртфинални серии.

Александър Николов с 25 точки класира Кучине Лубе Чивитанова на полуфинал (ВИДЕО)

Българският волейболист Александър Николов отново беше най-добър за отбора на Кучине Лубе Чивитанова и реализира 25 точки за победата с 3:1 гейма (25:22, 25:27, 25:17, 26:24) над защитаващия титлата си в италианското волейболно първенство тим на Трентино.

ОБЗОР: Марица стартира успешно в плейофите, ЦСКА, ЦПВК и Левски също бият в НВЛ

Вторите срещи от четвъртфиналите са насрочени за 19 март

Александър Николов поведе Чивитанова с 19 точки при втория успех срещу шампиона Тренто (ВИДЕО))

Родният национал изигра много силен мач