Владимир Алекно ще води отбора на Владимир Николов в "Арена Армеец"

Владимир Алекно ще води отбора на Владимир Николов в "Арена Армеец"

Селекционерът на националния отбор на Русия ще води „Тима на звездите“ в титаничния волейболен сблъсък

Стратегът на националния волейболен отбор на Русия и един от основните фактори за успехите на тима - Владимир Алекно, е приел поканата на Владимир Николов да се включи в титаничния двубой, който ще се проведе на 8 май. Именно геният на „Сборная“ ще застане начело на „Тима на звездите“, който ще се изправи срещу националите ни, водени от селекционера Пламен Константинов.

Участието на Алекно в уникалния бенефис-спектакъл е изключително ценно и важно за Владо, тъй като той е първият му треньор в чужбина, с когото достига и първите си международни успехи. Във френския Тур (2003/2004 г.) под ръководството на руския селекционер Николов става шампион на Франция – постижение, което се постига за първи път в историята на клуба.

Владимир Алекно играе волейбол от 10-годишна възраст. Роденият в Беларус специалист започва кариерата си в СКА Минск на поста централен блокировач. През 1984 г. преминава в ЦСКА Москва. В състава на "армейците" печели 2 титли на СССР - купата на страната и купата на европейските шампиони. През 1988 г. се завръща в родния си отбор СКА.

През 1991 г. преминава във ВК Левски  и става шампион на България. След това се състезава по един сезон за италианските Асти и Сполето. През 1994 г. започва да играе в Кан, където печели титлата и купата на Франция. Следват 8 години в Тур, където завършва състезателната си кариера и прави първите си стъпки като треньор.

Под ръководството на Алекно Тур се превръща в един от водещите клубове във Франция. След това става треньор на Луч (Москва), а на следващата година поема ВК Динамо (Москва) и привлича друга българска волейболна звезда - Матей Казийски. По-късно към тима се присъединява и Теодор Салпаров. Успехите не закъсняват - шампион и купа на Русия през 2006 г., като това е първата титла за Динамо от 1951 г.

През март 2007 г. Алекно е назначен за треньор на националния отбор на Русия. Под негово ръководство "Сборная" печелят сребърните медали от Световната волейболна лига, Световната купа и Европейското първенство. На Олимпиадата в Пекин завършват на трето място. В края на сезона Алекно приема да стане старши треньор на Динамо-Татрансгаз (Казан). През 2008 г.  напуска поста в националния тим и през следващия спортен сезон извежда отбора, носещ вече името "Зенит", до шампионската титла, ставайки първият треньор шампион на Русия с 2 различни отбора.

През 2011 г. отново начело на националния тим печели Световната лига и Световната купа. На Олимпийските игри в Лондон през 2012-а той извежда Русия до първа олимпийска титла от 1980 г. насам. Впоследствие стратегът решава да се откаже и да се съсредоточи върху клубния волейбол, като през същия сезон извежда за втори път Зенит (Казан) до златото в Шампионската лига. През 2015 г. известният беларуски треньор повежда за трети път националния отбор на Русия.

Бенефисният мач „Моята игра“ е на 8 май 2016 г. в зала „Арена Армеец“. Начало 18:00 часа. Билети за звездното събитие търсете от 1 март 2016 г. в мрежата на Eventim. Цена на билетите: от 20 до 60 лв.

Волейболистките до 22 години с победа в евроквалификациите

Нашите надвиха Хърватия с 3:2 гейма

Александър Николов е в Идеалния отбор на втората седмица на ВНЛ

Той бе сред най-резултатните в Бургас

Националният отбор по волейбол за мъже до 19 г. с три контроли срещу Бразилия

Мирослав Живков взе група от 17 волейболисти

Любо Ганев: Доволен съм от представянето на отбора

Президентът на Българска федерация по волейбол (БФВ) Любомир Ганев направи равносметка на представянето на националния отбор по време на мачовете в Бургас.

Любо Ганев: Няма как да не съм доволен от момчетата, целта е постигната

Президентът на БФ по волейбол коментира представянето на националния тим

Украйна надви България с 3:1 гейма в последния мач в Бургас (ВИДЕО)

Националите ни спечелиха първата част, но допуснаха обрат

Алекс Николов към Мони: Оправяй се бързо, трябваш ми!

Волейнационалът Александър Николов написа послание към брат си Симеон, който по време на мача с Турция в Бургас се контузи

Волейболна легенда: Атмосферата в "Арена Бургас" е идеална

„Националите показват, че могат да влязат в осмицата“, смята Димитър Златанов

Обявиха състоянието на Симеон Николов

Аут е за две седмици