Владо Николов: По-малкото грешки и по-добрата организация ни донесоха победата

Владо Николов: По-малкото грешки и по-добрата организация ни донесоха победата

Селекционерът и капитанът на Япония изразиха недоволство от представянето на „самураите” във Варна

Доволен съм от резултат срещу Япония. Това заяви след края на мача между Япония и България капитана на волейболните ни национали Владимир Николов.

Той уточни, че спечелените три точки от днешния мач са изключително важни по пътя на отбора към финалите на Световната лига.

"Радвам, че спечелихме този важен мач по пътя ни към финалите на Световната лига. По-малкото грешки и по-добрата организация ни донесоха победата", заяви Владо Николов след победата.

По думи на капитана на волейболните национали на Япония Усами Даисуке, след вчерашния мач, когато изгубиха с 3:1 гейма, целта на отбора е била да обърне резултата и днес да гони победа. Това обаче не се е случило и отбора продължава напред, тъй като предстоят други много важни срещи от Световната лига.

Треньорът на Япония Тацуа Уета подчерта, че проблемът в отбора е по-скоро психологически и до следващите мачове ще се набляга на психиката на японците. Той не отрече, че все пак отборът е имал и проблеми с посрещане на топката и сервиса.

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство

Бленджини: Има неща, върху които трябва да работим

Селекционерът остава съсредоточен върху класирането на България за олимпийските игри през 2028 година