Волейболен национал посреща маричанки в Брюксел, превозва ги на свои разноски до Люксембург

Волейболен национал посреща маричанки в Брюксел, превозва ги на свои разноски до Люксембург

Българското гостоприемство е пословично по цял свят и това нагледно го доказа бившият волейболен национал Рангел Кривов. 46-годишният пловдивчанин живее и работи от близо 15 години в Люксембург и се грижи за комфорта на девическия волейболен тим на Марица, които са на подготвителен лагер от няколко дни във Великото Херцогство. Като истински джентълмен Рангел лично посрещнал младите маричанки и треньорката им Атанаска Атанасова-Никифорова на летището в Брюксел, а после наел на свои разноски специален луксозен автобус, с който ги откарал до базата им в Люксембург.

Българското гостоприемство е пословично по цял свят и това нагледно го доказа бившият волейболен национал Рангел Кривов. 46-годишният пловдивчанин живее и работи от близо 15 години в Люксембург и се грижи за комфорта на девическия волейболен тим на Марица, които са на подготвителен лагер от няколко дни във Великото Херцогство.  Като истински джентълмен Рангел лично посрещнал младите маричанки и треньорката им Атанаска Атанасова-Никифорова на летището в Брюксел, а после наел на свои разноски специален луксозен автобус, с който ги откарал до базата им в Люксембург. След това настанил пловдивската група в реномиран хотел и уредил нашият тим да тренира на националната спортна база на града-държава.

Кривов се ползва с изключителен авторитет в Люксембург. Всички го носят на ръце там заради големите успехи, които е постигнал като волейболист и треньор на популярната скиорска държава. Рангел е многократен шампион на Люксембург като състезател и като треньор и направил връзката с ръководството на Марица. В момента 46-годишният пловдивчанинин е държавен треньор и селекционер на националния отбор на Люксембург при девойките и пръв помощник на женския национален отбор на страната.

Любопитното е, че освен като треньор Кривов се изявява с успех и като международен съдия. През октомври 2007 година той бе сред водещите рефери на 25-ото европейско първенство по волейбол за жени в Люксембург, което остана в историята като най-италианското. Най-напред защото Италия спечели своята първа титла на Стария континент и защото четирима италиански треньори ръководят чужди национални отбори. Двама от тях - Джовани Капрара с Русия и Марко Бонита с Полша, играха на полуфинал. Германия с Джовани Гуидети остана шеста, а Турция с Алесандро Кяпини - десета.

На това европейско първенство Рангел Кривов бе българско присъствие на финалния мач Италия - Сърбия (3:0). Той бе помощник съдия на финала. Участието му в европейското първенство като съдия на линията за него бе скромна, но важна реализация за човек, който живее и работи извън родината. Тогава Кривов получи изключително висока оценка за работата си на финалния мач. "За разлика от други колеги аз се чувствам като риба във вода като рефер, защото имам богат опит и на състезател, и на треньор. Мачовете не са новост за мен и не ме стресират", каза тогава Рангел след финала.

Преди да замине за Люксембург, Кривов бе една от звездите на волейболния Локомотив (Пд). Той бе титулярен нападател на един от най-силните отбори на „железничарите”, в чийто състав личаха имената на волейболни колоси като Петьо Драгиев, Митко Божилов и Иван Иванов. Съпругата на Рангел - Антония Костадинова, също е бивша волейболна звезда на ВК  Марица и бивша националка. Тя също е волейболна треньорка в Люксембург.

Алекс Николов поведе Лубе към първа победа в ШЛ (ВИДЕО)

Българският национал се отчете със 17 точки за успеха

Алекс Грозданов победи Цецо Соколов и Матей Казийски в ШЛ (ВИДЕО)

Богданка ЛУК (Люблин) разгроми Халкбанк (Анкара)

Отрекоха трансфер на Мони Николов при брат му

Бившият капитан на националния отбор на България Владо Николов говори пред Sportal.bg какво е бъдещето на синовете му Александър и Симеон в клубния волейбол.

Преслав Петков с 13 точки в Италия

Четвърти успех на Соренто

Братя Николови ще играят в Кучина Лубе

Носителят на Купата на Италия Кучине Лубе (Чивитанова) ще разчита на истинско българско дуо през следващия сезон.

Алекс Грозданов и Богданка с пета поредна победа

Българинът игра цял мач за успеха

Локо Пд би Дея спорт след драма

Локомотив Авиа Пловдив спечели драматично след обрат с 3:2 (23:25, 25:23, 18:25, 25:22, 18:16) като гост срещу Дея спорт в мач от седмия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже. Пловдивчани изоставаха в резултата с 0:1 и 1:2, но се добраха до краен успех и са начело в класирането след седем поредни победи.  

Левски би Драгоман в женското волейболно първенство

Вицешампионът Левски победи Драмоган с 3:0 в мач от осмия кръг на женското волейболно елитно първенство "Демакс" лига.

Алекс Николов пак пада в Италия (ВИДЕО)

Тимът на Валса Груп Модена победи Кучине Лубе Чивитанова с 3:1 (25:23, 26:24, 20:25, 25:11) в мач от италианската волейболна Суперлига.