Волейболистите ни до 20 години с първа загуба в Словакия

Италия ни победи в протоколен мач на Европейския олимпийски фестивал

Младежкият национален отбор по волейбол на България до 20 години допусна днес първа загуба на Европейския младежки олимпийски фестивал в Банска Бистрица (Словакия).

Възпитаниците на Мартин Стоев отстъпиха с 0:3 (23:25, 20:25, 24:26) срещу Италия в последния си мач в група "А", но те вече си бяха осигурили класиране на полуфиналите в петък след победите преди това над Германия с 3:2 и над домакина Словакия с 3:0.

Момчетата на Стоев имаха своите шансове срещу "Адзурите", но в третия гейм пропиляха аванс от 24:22.

Георги Татаров беше най-резултатен за "трикольорите" с 17 точки, а Александър Николов добави 14. За италианците с 19 точки се отличи Алесандро Алберто Боволента.

Националките по волейбол за девойки до 19 години късно снощи загубиха и втория си мач в Банска Бистрица.

Момичетата на Мила Кьосева отстъпиха пред Румъния с 0:3 (19:25, 14:25, 22:25) и ще продължат борбата за разпределението на местата от 5-о до 8-о. По-късно днес българките играят в последния си мач в груповата фаза срещу Полша.

В спортната гимнастика Божидар Златанов се нареди девети в многобоя със 78.250 точки, но влиза с първи резултат във финала на успоредка с 13.560 и с четвърто постижение на прескок с 13.950.

Той също така е първа резерва на земя с 13.350 точки (девети резултат в квалификациите) и втора резерва на кон с гривни с 13.000 точки (десети резултат). Финалът на успоредка е в петък от 19:00 часа българско време.

Победител в многобоя стана Радомир Стелмах (Украйна) със 79.900 точки.

В тениса българската двойка Ивайло Симеонов/Ева Николова отпадна в първия кръг след 5:7, 1:6  срещу испанците Серхио Ернандес и Марина Пелаес.

Симеонов загуби и във втория кръг на сингъл с 6:7, 2:6 от поляка Алан Важни.

В леката атлетика Елена Аргирова постигна 12.26 метра в квалификациите на троен скок и се класира с втори резултат за финала, който е насрочен за петък от 19.20 часа българско време.

В категория до 73 килограма на джудото Мариян Палев започна с победа с "ипон" над гърка Алексиос Михайлидис, но след това отстъпи също с "ипон" срещу Джошуа Де Ланге от Нидерландия.

В колоезденето в 8.4-километровото бягане по часовник Елица Ючорманска се класира 63-та, на 1:30.01 минута от шампионката Кат Фъргюсън от Великобритания. При момчетата Филип Магалчев остана 74-ти, на 1:23.91 минута от победителя Патрик Гошчурни от Полша.

В плуването Тодор Господинов се нареди четвърти в серията си на 200 метра гръб с 2:11.39 минути и отпадна.

България без титулярните си посрещачи в Лигата на нациите

Конеляно взе Шампионската лига при жените

Финалът се игра в Анталия

Трентино с четвърта Шампионска лига по волейбол (ВИДЕО)

Бленджини: Искам отдаденост на 100%

Новият селекционер на мъжкия ни национален отбор по волейбол беше представен днес

"История на бъдещето" - филм за волейболния "Левски" с премиера на 15 май

250 фенове получават шанса да присъстват на специалното събитие с шампионите при мъжете, бронзовите медалистки при жените и съмишлениците по пътя напред

Удар за волейболистите ни: Алекс Николов аут за цялата Лига на нациите