Волейболистите започват срещу поляците

Волейболистите започват срещу поляците

Отборът на дискотека за класирането на финалите в лигата

Националите ни стартират срещу домакина Полша във финалите на Световната лига по волейбол. Нашите момчета попаднаха в топ 8 след спечелената точка срещу Русия при 2:3 в последния мач от груповата фаза.

 

Воденият от Радостин Стойчев тим заминава днес на обяд за Гданск, а срещите са от сряда до неделя в зала „Ерго арина", която е с капацитет 11 409 места.

Д

ругите ни съперници в група „Е" са Италия и Аржентина. Както се очакваше, „адзурите" паднаха 0:3 от кубинците и те изместиха Сърбия за място на финалите. От този резултат в Италия щяхме да пострадаме и ние, ако не бяхме взели два гейма срещу Русия.

 

Аржентина също спечели своята група, а поляците завършиха трети и заеха мястото на сърбите, които се оказаха най-слабият втори отбор.

 

Според регламента в първата фаза домакините се разминават с големите фаворити за титлата. В другата група са Бразилия, Русия и САЩ. Четвъртият отбор е Куба, който игра финал на миналото световно първенство.

 

Ако заемем едно от първите две места, със сигурност ще имаме много тежък съперник на полуфиналите в събота. Четирите отбора от групите играят на кръст за определяне на финалистите.

 

Волейболистите ни показаха, че могат да са отбор и извън игрището. Почти всички състезатели отпразнуваха класирането с импровизиран купон в популярен варненски клуб. Момчетата разпуснаха подобаващо, а вчера на обяд пристигнаха в София. Рано тази сутрин ще стане ясен окончателният състав за финалите. Играчите от т.нар. „Б" отбор остават във Варна и ще тренират до 10 юли. След това започва 10-дневната ваканция на всички от разширения състав. На 21 юли стартира подготовката за европейското. 

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026

Илия Петков: Силно се надявам усмивката ми да е още по-широка след Евроволей

„Аз лично съм повече от доволен от удължаването на договора на Бленджини“, заяви волейболният национал

Венислав Антов: Емоциите преди Европейското първенство са безгранични

Разпределителят Стоил Палев призна, че отговорностите са значително по-сериозни след спечелването на сребърните медали от Мондиала

Грозданов е доволен от работата с Бленджини

Капитанът на националния отбор по волейбол призна за умора преди началото на Европейското първенство

Бленджини: Има неща, върху които трябва да работим

Селекционерът остава съсредоточен върху класирането на България за олимпийските игри през 2028 година