Волейболистките с първа победа на олимпийските квалификации (ВИДЕО)

Бихме Перу с 3:0

България записаха първа победа на олимпийската квалификация в Япония. Момичетата на селекционера Лоренцо Мичели биха повече от категорично Перу с 3:0 (25:13, 25:18, 25:16) в 5-ата си среща от турнира в Група В, играна тази сутрин в зала "Йойоги Нешънъл Джимнезиум" в японската столица Токио.

Така българските "лъвици" остават на предпоследното 7-о място във временното класиране в групата, но вече с 1 победа, 4 загуби и 4 точки, с колкото е и 6-ият Аржентина, но с по-добро геймово съотношение. Утре (23 септември) двата тима ще играят един срещу друг. Мачът ще бъде отново от 07,00 часа българско време сутринта.

Перу пък продължава да е на дъното, на последната 8-а позиция, без победа досега и само един спечелен гейм. Утре перуанките ще излязат срещу Пуерто Рико в първия двубой за деня от 04,00 часа.

Българският отбор имаше пълно предимство в всички елементи - атака, блокада, сервис, посрещане.

Най-резултатна за България бе Мария Йорданова с 15 точки, Борислава Съйкова реализира 12, а капитанката Мирослава Паскова добави 11. За Перу Исабела Санчес завърши със 7 точки.

Симеон Николов: Играя своята игра