Волейболистките взеха гейм, но паднаха от Германия (ВИДЕО)

Волейболистките взеха гейм, но паднаха от Германия (ВИДЕО)

Вижте подробности

Женският национален отбор на България допусна 3-а поредна и общо 7-а загуба от началото на тазгодишната Лига на нациите. Момичетата на селекционера Лоренцо Мичели се бориха и взеха гейм, но все пак отстъпиха на Германия с 1:3 (19:25, 25:21, 21:25, 11:25) в последния си мач от турнира в Група 4 от втората седмица на основната фаза, игран тази нощ пред около 1000 зрители в "Колидж Парк Сентър" в Арлингтън (САЩ).

По този начин България остава на последното 16-о място във временното общо класиране на Лигата с едва 1 победа, 7 загуби и 2 точки. Германия пък е на 12-а позиция с 2 победи, 6 загуби и 6 точки в актива си, с колкото е и 11-ият Доминиканската република.

Най-резултатна за България стана Мерелин Николова с 18 точки (5 аса! и 35% ефективност в атака). Мирослава Паскова (1 блок, 33% ефективност в атака и 10% перфектно посрещане) и Мария Йорданова (1 блок, 30% ефективност в атака и 18% перфектно посрещане) завършиха съответно с 14 и 12 точки, но и това не бе достатъчно за успеха.

За Германия Лина Алсмайер (2 аса, 45% ефективност в атака и 9% перфектно посрещане) и Лена Стигрот (3 блока, 38% ефективност в атака и 45% перфектно посрещане) реализираха по 16 точки, а Камила Вайцел добави още 15 точки (1 блок, 3 аса и 65% ефективност в атака) за победата.

 
 
Галавечер „Заедно към върха“ - празник на българския волейбол и неговите герои

Българската федерация по волейбол обяви тържествената Галавечер „Заедно към върха“ – събитие, което ще събере под един покрив поколения шампиони, заслужили треньори, младите звезди на днешния ден и дългогодишните партньори, подпомогнали развитието на най-успешния колективен спорт у нас

Симеон Николов избран за №1 в Русия

Признанието дойде навръх рождения му ден

Алекс Грозданов и Богданка Любин постигнаха пета победа в Полша

Капитанът на българския национален отбор отбеляза 20 точки

Звезди на бъдещето от водещи школи в Европа  идват в София

7 чуждестранни и 5 български отбора се включват в силния турнир на „Левски“ преди Коледа

Страхотен подарък за Симеон Николов

Световният вицешампион с България Симеон Николов днес празнува своя 19-ия рожден ден.

Левски победи Берое във волейболния шампионат насред Стара Загора

Така заралии допуснаха първа загуба в първенството

Локомотив Авиа надви Дунав за четвърти пореден успех в НВЛ

Пловдивският Локомотив Авиа Пловдив надигра Дунав (Русе) с 3:0 (25:19, 25:15, 25:17) като домакин в мач от петия кръг от първенството на България (Суперлига)

Мони Николов и Новосибирск подчиниха шампиона Зенит (ВИДЕО)

Симеон Николов и неговият Локомотив Новосибирск обърнаха като гост шампиона Зенит Казан с 3:1 като гост и така остават със 100-процентов актив от 8 победи в руското първенство

Кая Николова: Участието на Марица в Шампионска лига ни мотивира допълнително

„Искам да благодаря на публиката, която ни подкрепяше"