Волейболните националки до 19 години надвиха Тайланд за първи успех на Световното

Много важна победа

Българският национален отбор по волейбол за жени под 19 години постигна първа победа на Световното първенство, което се провежда в в Унгария и Хърватия.

Във втората си среща от група "С" в Сегед българките надделяха в много важен мач срещу Тайланд, спечелен с 3:0 (25:22, 25:20, 25:20).

Така България заема трето място във временното класиране в групата, където са още отборите на Бразилия, Италия, Канада и Перу. Тимът, воден от селекционера Борислав Крачанов, има 3 точки в актива си от победа и загуба до момента. Лидери са Бразилия и Италия с по два успеха от две изиграни срещи. В първия си мач българският състав отстъпи пред Италия с 1:3, а в следващия си двубой тази вечер (3 август) ще се изправи срещу Канада отново от 22:05 часа.

Българките започнаха много уверено срещата с Тайланд и поведоха с 20:12 в първия гейм. Съперникът не се предаде и опита да се доближи, но България спечели с 25:22. Следващата час тръгна подобно на първата – с аванс от 6:2 за националките, последва ново отпускане, но не и подценяване и успех с 25:20. Най-равностойна бе третата част, в която азиатките поведоха с 15:13. Българките имаха затруднения на начален удар, но впечатлиха със силна игра на блокада, реализирайки 14 точки, а след ново 25:20 триумфираха в двубоя.

Пореден силен мач записа Виктория Коева, която реализира 16 точки. Ива Дудова отбеляза 13 (4 блокади), а Боряна Ангелова добави 12 точки.

Любо Ганев: Виждам усмивки в отбора

„С правилните хора и с изграждането на колектив, резултатите ще дойдат“

Бленджини: Ключът бе в края на втория гейм

Това не е добре, призна селекционерът след 0:3

Франция би България в дебюта на Бленджини (ВИДЕО)

Любо Ганев гледа от трибуните

Лоренцо Мичели: Отборът има нужда от време

Селекционерът на женския отбор говори след Лигата на нациите

София, Плевен и Разлог домакини на допълнителните квалификации за момичетата под 16

Турнирът е тази седмица

Любомир Ганев: Успех, спортисти! Днес е вашият ден

Президентът на волейбола с обръщение по повод празника

Волейболистките паднаха от Япония

Операцията на Алекс Николов се отлага

Волейболният ни национал страда от дискова херния

Министър Глушков бе гост на премиерата на филма за ВК Левски – „История на бъдещето“