Волейнационали разбиха Гърция на Европейското до 20 години

Волейнационали разбиха Гърция на Европейското до 20 години

"Трикольорите" имат само едно поражение на турнира срещу Италия и са втори в класирането

Националният отбор на България по волейбол за мъже до 20 години спечели убедителна победа над Гърция с 3:0 (25:16, 25:13, 25:20) на Европейското първенство. "Трикольорите" имат само едно поражение на турнира срещу Италия и са втори в класирането.

В първия гейм българският тим имаше огромно преимущество срещу домакините. Началните удари на Симеон Николов затрудниха защитата на съперника, а резултатът непрекъснато растеше. При 17:9 вече беше ясно, че шансове за Гърция в тази част няма. Методично България държеше аванса си и спечели първата част с 25:16.

Втората част беше още по-голяма демонстрация на класа от "трикольорите", които спечелиха с 25:13. Третият гейм беше най-оспорван и в него домакините успеха да достигнат границата от 20 точки.

С победата България остана на второ място в групата 2 с четири победи и едно поражение. Лидер е Израел, който до момента е непобеден в пет мача.

В понеделник българите се изправят срещу израелския отбор от 17:30 часа.

Абонданца: Победата ни дава увереност и сме много щастливи

“Продължаваме да мислим за преодоляване на групата”, заяви селекционерът ни

България със страхотно начало на ЕвроВолей 2026 (ВИДЕО)

“Лъвиците” удариха Украйна с 3:0

efbet е Официален партньор за България на CEV EuroVolley 2026

За първи път брандът става част от Европейското първенство по волейбол като Официален партньор за България

Ново лице в треньорския щаб на Нефтохимик 2010

Добромир Лазаров ще е дясна ръка на Иван Станев

Бленджини пое женски клубен отбор

Старши треньорът на националния отбор на България по волейбол за мъже Джанлоренцо Бленджини, който наскоро поднови договора си с родната федерация до 2028 година, ще води и клубен тим в Италия.

Бленджини: Отказах няколко оферти заради България

Целта е да покажем най-добрата ни игра на ЕвроВолей 2026