Затягат охраната за турнира на волейболистите в Германия

Затягат охраната за турнира на волейболистите в Германия

Състезанието е от 5 до 10 януари в Берлин

При засилени мерки за сигурност ще се проведе Европейската олимпийска квалификация в Германия.

Състезанието е от 5 до 10 януари в Берлин, а в него ще участват най-силните отбори на Стария континент без Италия. “Скуадрата” вече си осигури участие на олимпийските игри в Рио догодина, след като завърши втора на Световната купа в Япония.

Заради атентатите в Париж организаторите на квалификацията ще бъдат принудени да осигурят максимална безопасност за осемте тима.

Германия също е сред потенциалните мишени на “Ислямска държава”, а миналата седмица бе обявено, че е осуетена нова кървава баня. На 17 ноември в Хановер трябваше да се състои футболният мач между Бундестима и Холандия, но бе отменен заради съмнителна линейка, за която се твърдеше, че е натъпкана с експлозиви. Впоследствие от германската полиция отрекоха това, но срещата не се игра.

На олимпийската квалификация ще участват домакините, Белгия, Сърбия, Полша, България, Русия, Франция и Финландия. Шампионът печели квота за Рио, а вторият и третият получава правото да играят на последната квалификация в Япония през май.

Междувременно стана ясно, че капитанът на националния ни отбор Владимир Николов ще се прибере следващата седмица до България. 38-годишният диагонал на “Лион” има работа, свързана с волейболното училище, което основа към “Левски” със свои приятели. Очаква се Николов да посети някои от заниманията на школата, в която тренират фенове на този спорт на възраст от 5 до 45 години.

В неделя вечерта мъжкият отбор на “Левски” приема ЦСКА в дербито на поредния кръг от Суперлигата. Срещата е от 18 ч в столичната зала “Христо Ботев”, която “сините” ползват под наем за домакинските си срещи.

Спасеният в последния момент “Левски” разчита предимно на юноши, а по-опитните му състезатели не получават пари.

Подобно е положението и в ЦСКА, където обаче има бивши национали като Ивайло Стефанов и Христо Цветанов и настоящи такива - Георги Сеганов, Яни Георгиев.

FIVB въведе изцяло нови правила натурализирането на волейболисти

Новите регулации ще влязат в сила от февруари догодина

Алекс Николов поведе Лубе към първа победа в ШЛ (ВИДЕО)

Българският национал се отчете със 17 точки за успеха

Алекс Грозданов победи Цецо Соколов и Матей Казийски в ШЛ (ВИДЕО)

Богданка ЛУК (Люблин) разгроми Халкбанк (Анкара)

Отрекоха трансфер на Мони Николов при брат му

Бившият капитан на националния отбор на България Владо Николов говори пред Sportal.bg какво е бъдещето на синовете му Александър и Симеон в клубния волейбол.

Преслав Петков с 13 точки в Италия

Четвърти успех на Соренто

Братя Николови ще играят в Кучина Лубе

Носителят на Купата на Италия Кучине Лубе (Чивитанова) ще разчита на истинско българско дуо през следващия сезон.

Алекс Грозданов и Богданка с пета поредна победа

Българинът игра цял мач за успеха

Локо Пд би Дея спорт след драма

Локомотив Авиа Пловдив спечели драматично след обрат с 3:2 (23:25, 25:23, 18:25, 25:22, 18:16) като гост срещу Дея спорт в мач от седмия кръг в шампионата на България по волейбол за мъже. Пловдивчани изоставаха в резултата с 0:1 и 1:2, но се добраха до краен успех и са начело в класирането след седем поредни победи.  

Левски би Драгоман в женското волейболно първенство

Вицешампионът Левски победи Драмоган с 3:0 в мач от осмия кръг на женското волейболно елитно първенство "Демакс" лига.