Женският волейтим на Марица втори на силен турнир в Румъния

Женският волейтим на Марица втори на силен турнир в Румъния

Само седмица след участието си в Балканската клубна лига, женският волейболен тим на Марица спечели престижно второ място на силен международен турнир в Румъния.

Само седмица след участието си в Балканската клубна лига, женският волейболен тим на Марица спечели престижно второ място на силен международен турнир в Румъния.

Надпреварата бе в град Крайова, събра 3 елитни румънски отбора, а пловдивските волейболистки бяха с персонална покана за участие в състезанието. Маричанки тръгнаха много силно в турнира като победиха в първия си мач силния тим на CSM –Сибиу с 3:2. После жълто-сините надделяха по лесно CSM Букурещ с 3:1. Така пловдивчанки стигнаха до финалния мач, където обаче отстъпиха с 1:3 от домакините от  SC-Крайова. Така кършиякалийки изпуснаха първото място и останаха втори.

По време на турнира старши треньорът на Марица  Иван Петков изпробваше различен експериментален състав, правеше много смени и отработваше някои тактически прийоми в играта.

„Доволен съм от това наше участие, независимо, че станахме втори. Постепенно навлизаме в игрова кондиция, отборът ни се сработва и това са по-важни неща на този етап, отколкото резултатите. Сега отработваме някои елементи, има обаче още много какво да се желае. Турнирът в Румъния бе от много добро качество, а самата покана за него веднага след мачовете ни в Балканската клубна лига в Скопие бе първо престиж за нашия клуб, и второ - само от полза за тима ни. С такива участия придобиваме повече игрова подготовка в предсезонния етап преди родното първенство”, коментира старши треньорът на кършиякалйки Иван Петков.

Преди да си тръгнат за България, вчера маричанки изиграха и една контрола срещу домакините на турнира - SC Крайова. Мачът завърши без победител - 2:2.

 

Александър Николов е в Идеалния отбор на втората седмица на ВНЛ

Той бе сред най-резултатните в Бургас

Националният отбор по волейбол за мъже до 19 г. с три контроли срещу Бразилия

Мирослав Живков взе група от 17 волейболисти

Любо Ганев: Доволен съм от представянето на отбора

Президентът на Българска федерация по волейбол (БФВ) Любомир Ганев направи равносметка на представянето на националния отбор по време на мачовете в Бургас.

Любо Ганев: Няма как да не съм доволен от момчетата, целта е постигната

Президентът на БФ по волейбол коментира представянето на националния тим

Украйна надви България с 3:1 гейма в последния мач в Бургас (ВИДЕО)

Националите ни спечелиха първата част, но допуснаха обрат

Алекс Николов към Мони: Оправяй се бързо, трябваш ми!

Волейнационалът Александър Николов написа послание към брат си Симеон, който по време на мача с Турция в Бургас се контузи

Волейболна легенда: Атмосферата в "Арена Бургас" е идеална

„Националите показват, че могат да влязат в осмицата“, смята Димитър Златанов

Обявиха състоянието на Симеон Николов

Аут е за две седмици

Симеон Николов няма фрактура

Волейболистът ще отсъства 2-3 седмици, под въпрос е за турнира в Полша