Добруджа и Етър откриха кръга във Втора лига с реми (ВИДЕО)

Двата отбора не си вкараха гол, "болярите" пропускат в края

Добруджа и Етър (Велико Търново) завършиха 0:0 в първата среща от XXIX кръг на Втора лига, като и двата отбора могат да съжаляват за пропуснатата победа.

Етърци обаче бяха по-настойчиви през второто полувреме и особено в самия край, но изпуснаха 2 отлични възможности.

След този резултат "болярите" събират 54 точки и водят с 9 пред 3-ия Крумовград.

"Виолетовите" в предишния кръг отстъпиха с 1:2 на свой терен пред дубъла на ЦСКА 1948 и днес имаха нужда от позитивен резултат.

Добруджанци пък с 33 точки са на 12-о място, но само с 2 над опасната зона.

През първото полувреме първите Денислав Ангелов и Янчо Андреев пропуснаха добри възможности за домакините. Най-чистата възможност обаче се откри пред Ивайло Лазаров, чийто удар обаче беше спасен от вратаря Славков.

През второто полувреме болярите доминираха и в 64-ата минута от чиста позиция Мартин Тошев прати топката над гредата.

След 70-ата минута вратарят на Добруджа Ковачев се превърна в главно действащо лице, след като отрази изстрели на Тошев на два пъти, на Мартин Моран и в самия край на Хавиер Бетегон, когато се наложи и защитник да изритва топката пред голлинията.