Драма: Монтана удари Литекс в последната минута (ВИДЕО)

Домакините спечелиха с 2:1 в първия за годината мач от Втора лига и гледат към върха

Монтана победи Литекс в мач от XXI кръг на Втора лига. На стадион „Огоста“ домакините се наложиха с 2:1. Възпитаниците на Николай Митов могат да съжаляват, че по-рано не си гарантираха успеха, след като на 3 пъти техни удари срещнаха гредите.

Монтана можеше да поведе след по-малко от 240 секунди игра. Димитър Буров можеше да се разпише директно от корнер, но топката кацна на напречната греда.

В 9-ата минута Богдан Костов центрира отдясно. Владислав Цеков засече с глава пред вратарското поле, но топката срещна десния страничен стълб.

В ответната атака Илиян Капитанов получи на чиста позиция в наказателното поле. Ударът му обаче премина до дясната греда.

Монтана поведе в 34-ата минута. Центриране бе свалено с гърди от Владислав Цеков на границата на наказателното поле. От там Франк Еле Есума стреля от движение, пращайки топката в долния ляв ъгъл на вратата за 1:0.

В 48-ата минута Илия Русинов стреля силно от дъгата на наказателното поле. Божев обаче успя да избие.

180 секунди по-късно Литекс изравни. Иван Иванов и Александър Бучков направиха отлично двойно. Последният излезе сам срещу вратаря, но ударът му срещна напречната греда. След това обаче топката стигна до Илиян Капитанов, който при добавката не сгреши за 1:1.

В 62-ата минута домакините поискаха дузпа за нарушение срещу Илия Русинов, но съдията не посочи бялата точка.

Секунди по-късно Богдан Костов центрира отдясно. Илия Русинов засече с глава пред вратарското поле, но покрай дясната греда.

В 78-ата минута Монтана можеше отново да поведе. Удар от границата на наказателното поле на Кевин Беманга обаче разтресе напречната греда.

Монтана стигна до победата в последната минута на редовното време. Димитър Буров центрира от фал, а Никола Борисов засече неспасяемо с глава от границата на вратарското поле за крайното 2:1.

ВТОРА ЛИГА, РЕЗУЛТАТИ И ПРОГРАМА:

Монтана - Литекс - 2:1 (1:0)
голмайстори: 1:0 Франк Еле Есума 34, 1:1 Илиян Капитанов 51, 2:1 Никола Борисов 90

Програма за утре, 14:00 часа:
Черноморец (Балчик) - Марек 1915 (Дупница)