Дунав (Русе) започва на 12 януари, играе осем контроли

Дунав (Русе) започва на 12 януари, играе осем контроли

25 футболисти трябва да се съберат на 12 януари следващата година на Градския стадион в Русе за първа тренировка на местния Дунав, предаде кореспондентът на Novsport.com в Русе. В момента с картотека за тима са 27 състезатели, но предстои Арбитраж, а също и селекция. По нея се работи усилено и според старши треньора Мирослав Миронов ще бъдат привлечени поне 3-4 играчи.

25 футболисти трябва да се съберат на 12 януари следващата година на Градския стадион в Русе за първа тренировка на местния Дунав, предаде кореспондентът на Novsport.com в Русе. В момента с картотека за тима са 27 състезатели, но предстои Арбитраж, а също и селекция. По нея се работи усилено и според старши треньора Мирослав Миронов ще бъдат привлечени поне 3-4 играчи.

“Разполагаме с добри футболисти и ако вземем нови, то те ще са опитни по един във всяка линия. Няма да изпробваме никого и изричното ми желание е новопривлечените да са на разположение от първия ден на подготовката. Колкото вземем, толкова и ще освободим. Групата ни трябва да наброява 25 футболисти”, категоричен е наставникът.

Два лагера ще бъдат проведени. Първият е в периода 12 януари – 5 февруари и ще протече в местни условия. На следващия ден отборът заминава за Златни пясъци, където ще остане до 17 февруари. Тренировъчния процес ще се води в Оброчище.

Готов е вече и календарът с осемте контролни срещи. Русенци ще се срещнат по два пъти с Етър /ВТ/ и Белите орли /Пл/, а по веднъж със Светкавица /Тщ/, Монтана, Спартак /Вн/ и Доростол /Сс/.

“Много е важно да направим добра подготовка. Успеем ли, имаме добри шансове за пролетния дял от първенството на Източната “Б” група. Реалист съм и смятам, че трудно бихме стопили десетте точки разлика с лидерите. Фаворити са Берое, Нафтекс и Родопа. Малко след тях е Спартак /Пд/ и още няколко тима. Някои от причините да не сме сред тях, са слабостите, които допуснахме в домакинските си мачове. Създавахме по 30 положения, но трудно реализирахме. Има и други неща, които ни спряха, но не желая да ги коментирам. Все пак групата е изключително равностойна и всичко е възможно”, каза Миронов.

Контролни срещи:
24 януари /във Велико Търново/: Етър – Дунав
28 януари /в Търговище/: Светкавица – Дунав
31 януари /в Плевен/: Белите орли – Дунав
4 февруари /в Русе/: Дунав – Белите орли
7 февруари /в Оброчище/: Дунав – Доростол
11 февруари /в Албена/: Дунав – Монтана
14 февруари /не е уточнено мястото/: Дунав – Спартак /Варна/
18 февруари /в Русе/: Дунав – Етър 
Алвеша изведе ЦСКА 1948 до успех, но във Втора лига

"Червените" разбиха Ловеч

Треньорът на Етър отнесе тежка санкция

Живко Желев наказан за 4 мача

Дубълът на Ботев надви ЦСКА II с 4:2 във Втора лига (ВИДЕО)

Ботев II (Пловдив) се наложи над ЦСКА II с 4:2 като домакин в двубой от 33-ия кръг на Втора лига

Етър и Фратрия с реми във Втора лига

Вижте резултати, програма и класиране

Локо ГО обърна Добруджа, Пирин матира Дунав

Локомотив Горна Оряховица направи голям обрат от 0:2 до 3:2 у дома срещу лидера Добруджа в мач от 33-тия кръг на Втора лига

Резервата Аспарух Смилков донесе трите точки на Беласица

Несебър си тръгна с празни ръце от Петрич

Монтана подчини Янтра с 2 гола на Мартин Сораков (ВИДЕО)

Вижте програма и класиране във Втора лига

Янтра с куп проблеми срещу Монтана

Тодор Киселичков без каре футболисти за дербито на кръга във Втора лига

Съобщиха програмата до края на Втора лига

Вижте кога са мачовете по дни и часове