Финансови трудности прекроиха подготовката на Дунав

Финансови трудности прекроиха подготовката на Дунав

Икономическата криза удари футбола в Русе

Отборът на Дунав Русе няма да замине на лагер в Златни пясъци, както беше първоначално замислено, съобщиха от клуба.

остатъчно финанси, което налага съкращаване на част от разходите. Според членът на УС на тима Валентин Христов международната финансова криза е ударила спонсорите на отбора и това се отразява сериозно на финансовата стабилност на "сините".

Заради прекроената програма бе направена промяна в графика на контролните мачове. Първоначално русенци трябваше да се изправят в Албена или Оброчище срещу Доростол 2003, Монтана 1921 и Спартак (Вн) на датите 7, 11 и 14 февруари. Новата програма предвижда серия от контролни мачове с румънски отбори на датите 6, 10 и 13 февруари.

Първата среща със сигурност е с Дунаря (Гюргево), а за останалите две се търсят други противници от северната ни съседка. Всички мачове ще се играят на стадион "Марин Анастасович" в Гюргево и ще бъдат с начален час 11:00.

 

Дублиращите отбори на ЦСКА и Лудогорец с реми във Втора лига

Александър Маринов пропусна да донесе успеха на "орлите"

Владимир Манчев: Ще продължим да подобряваме играта

Старши треньорът на Миньор (Перник) Владимир Манчев сподели мнението си за днешния двубой на тима срещу Пирин (Благоевград). „Чуковете“ и „орлетата“ завършиха наравно 0:0 в последния си мач за тази календарна година.

Янтра и Черноморец затвориха полусезона с две нули

В друга среща от кръга Вихрен победи с 3:2 като гост Спартак Плевен.

Дунав победи трудно Локо ГО с 1:0 като гост (ВИДЕО)

Тимът на Дунав победи драматично Локомотив (Горна Оряховица) с 1:0 при гостуване в мач от 19-ия кръг на Втора лига

Фратрия приключи годината с ценна победа над Хебър (ВИДЕО)

Отборът на Фратрия се наложи над Хебър с 3:2 в интригуващ двубой от последния за 2025 година - 19-и кръг на Втора лига

Беласица се раздели с петима футболисти, приключи тренировъчния процес по-рано от планираното

Беласица (Петрич) приключи с тренировъчния си процес седмица по-рано от планираното

Община Габрово ще работи за еднократни финансови субсидии за Янтра и Чардафон

На извънредно заседание Общински съвет – Габрово ще разгледа предложение за еднократни финансови субсидии за два футболни отбора - Янтра и Чардафон

Ел-Хатиб ще свири дербито Миньор Перник - Пирин във Втора лига

Съдийската комисия към Българския футболен съюз обяви назначенията за 19-ия кръг на Втора лига

Дубълът на Лудогорец не остави шансове на Марек

Дублиращият отбор на Лудогорец не остави никакви шансове на Марек и го победи с категоричното 4:0 в Разград