Герасим Заков: Чест прави на БФС, че назначи Димитър Буров за мача с Вихрен

Герасим Заков: Чест прави на БФС, че назначи Димитър Буров за мача с Вихрен

"В четирите изиграни мача почувствахме несправедливо съдийство", каза шефът на "комитите"

Тема № 1 сред любителите на футбола в община Петрич в момента е дерби мача между отборите на Беласица и Вихрен Сандански, който ще се играе в неделя от 18 часа на стадион „Цар Самуил“. Независимо дали срещата е от контролен или с официален характер, винаги предизвиква интерес от страна футболните фенове на двата града. Това дерби е най-старото в момента в Югозапада.

Макара и като новак във втора професионална лига, отборът на Вихрен Сандански стартира успешно настоящото първенство на групата, като в момента заема второ място с 10 точки от 5 мача, е Беласица е на 17-то място с 2 точки от 4 изиграни мача.  Това бе причината да се обърнем към спортния директор на ОФК Беласица Герасим Заков   , който сподели следното:

-Г-н Заков, на както се дължат слабите резултати на мъжкия отбор на ОФК Беласица до момента?

-В четирите изиграни мача почувствахме несправедливо съдийство, като най-фрапантни бяха пропуските в мача срещу Миньор Перник и Локомотив Горна Оряховица. В Горна Оряховица футболист на домакините изрита по най-груб начин Мартин Тодорски и накрая бе наложено наказание лишаване от участие и на двамата футболисти в 4 мача. В мача срещу Спартак Плевен главният съдия не отсъди две явни дузпи – за спъване вътре в наказателното поле на Сантана и Карачоров. Веднъж и при удар с глава на Гущеров топката уцели ръка на защитник на гостите и отново главния арбитър не показа бялата точка. В последния мач срещу втория отбор на ЦСКА София бяха привикани в него седем футболисти от първия отбор. На всичко отгоре главният съдия не видя яден фаул на Петко Панайотов срещу Карачоров.  С две думи – в четири мача безобразно съдийство – и като домакини, и като гости. Сигнализирани са отговорните хора от БФС за тенденциозното отношение на арбитрите към нашия отбор. Искрено се радваме, че за дерби мача срещу Вихрен е назначен известния главен съдия Димитър Буров, който е много точен и обективен. Зарядът е голям. Очаквам пълни трибуни, като се надявам това да стане с фенове и от Сандански. Надявам се двата отбора да покажат най-доброто от себе си и при очаквано реално съдийство нашите футболисти да зарадват феновете ни.

Етър със силни контроли през зимата

"Болярите" срещат Черно море и Локомотив (Пд)

Етър се разделя с петима

Ръководството на втородивизионния Етър (Велико Търново) постигна споразумение по взаимно съгласие с Петър Караангелов, Димитър Илиев, Васил Василев, Кръстьо Банев и Кристиян Вълков за прекратяване на техните трудови правоотношения с футболния клуб.

Севлиево с първи зимен трансфер, взе юноша на Лудогорец

Преслав Антонов парафира с новака във Втора лига

Сериозна чистка в тим от Втора лига

Своге обяви раздяла с осем

Дунав гостува в Букурещ през зимата

"Драконите" срещат тимове от Първа и Втора лига

Дублиращите отбори на ЦСКА и Лудогорец с реми във Втора лига

Александър Маринов пропусна да донесе успеха на "орлите"

Владимир Манчев: Ще продължим да подобряваме играта

Старши треньорът на Миньор (Перник) Владимир Манчев сподели мнението си за днешния двубой на тима срещу Пирин (Благоевград). „Чуковете“ и „орлетата“ завършиха наравно 0:0 в последния си мач за тази календарна година.

Янтра и Черноморец затвориха полусезона с две нули

В друга среща от кръга Вихрен победи с 3:2 като гост Спартак Плевен.

Дунав победи трудно Локо ГО с 1:0 като гост (ВИДЕО)

Тимът на Дунав победи драматично Локомотив (Горна Оряховица) с 1:0 при гостуване в мач от 19-ия кръг на Втора лига