Лудогорец започна да гази от самото начало

Отборът смачка Брестник с 6:1 като гост

Новата селекция на Лудогорец започна мощно полусезона в Източната "Б" група с категоричен успех с 6:1 над Брестник като гост в единствения двубой от 17-ия кръг, който си изигра този уикенд. Успехът изкачи тима от Разград на трето място с равен точков актив с четвъртия Любимец.

Отборът на Ивайло Петев-Кмета поведе още при първата си атака в 1-ата минута, като Думчев си вкара автогол. В 26-ата минута домакините изравниха чрез Грозев, но веднага след подновяването Тодор Колев заби дебютното си попадение в "Б" група този сезон. В 30-ата минута малшансът отново споходи Брестник, след като и Дишлиев вкара топката в собствената си мрежа за 1:3.

В началото на второто полувреме друго от новите попълнения в редиците на гостите - Димо Атанасов, дошъл от Локомотив (София), се разписа за 1:4. В 83-ата минута закупеният от Левски Мирослав Антонов направи 5:1, а в последните секунди с втория си гол за деня Димо Атанасов оформи крайното 6:1.

В 70-ата минута Божидар Илиев от състава на Брестник беше изгонен за втори жълт картон.

Два от двубоите от кръга бяха отложени, Спартак (Пловдив) записа служебна победа, а други два тима почиват.

БРЕСТНИК - ЛУДОГОРЕЦ 1:6
0:1 Думчев (1-автогол)
1:1 Грозев (25)
1:2 Колев (26)
1:3 Дишлиев (30-автогол)
1:4 Д. Атанасов (47)
1:5 Антонов (84)
1:6 Д. Атанасов (90)

БРЕСТНИК: Линков, Илиев, Думчев, Дишлиев, Грозев, Павлов, Петров, Зеленков, Тодоров, П. Атанасов, Любенов

ЛУДОГОРЕЦ: Михайлов, Р. Анев, Георгиев, Жеков, Дреновички, Дюлгеров, Златковски (70-Де Соуза), Д. Атанасов, М. Иванов (60-Димов), Ремзи, Т. Колев (73-Антонов)