2. Втора лига
  3. Марек ликува в дербито на Югозапада

Марек ликува в дербито на Югозапада

Иван Колев носи 1:0 над Беласица

Марек спечели дербито на Югозапада във Втора лига след 1:0 над Беласица в двубой от 22 кръг. В герой за летящите високо дупничани се превърна Иван Колев. Нападателят бе точен в 51-ата минута.

През първата част положения имаше и пред двете врати, но без да падне попадениев . В 31-ата минута гостите от Петрич претендираха за дузпа, след като Веселин Любомиров блокира топката с крак, като след това тя докосна ръката му. Повторенията обаче показаха, че главният рефер няма основания да посочи бялата точка.

В самия край на полувремето Иван Колев с глава затрудни максимално стража на гостите.

Резултатът бе открит в 51-ата минута след груба грешка в отбраната на Беласица. Веселин Любомиров успя да отнеме топката, след което проби преди да пусне пас към ван Колев, който засече на празна врата. Това бе първо попадение за Колев с екипа за Марек след трансфера му от Дунав.

Пред Запро Динев се разкри най-доброто положение за Беласица през втората част, но бе притиснат от двама бранители на домакините и не успя да стреля точно от няколко метра.

След тази победа Марек вече има 41 точки в актива си и се намира на трета позиция във временното класиране, докато Беласица е на 14-о място с 24.

Треньорът на Янтра похвали играчите си, въпреки загубата с 1:2 от Етър

Етър обърна Янтра за 2:1 и три точки в Габрово (ВИДЕО)

"Болярите" получиха ранен гол, но успяха да вземат победата в първия си мач от новия сезон