Марица (Пловдив) стартира подготовка за новия сезон

Марица (Пловдив) стартира подготовка за новия сезон

С група от 23-ма футболисти

Марица (Пловдив) стартира подготовка за предстоящия сезон в Югоизточната Трета лига.

В 9:30 часа старши треньорът Стойчо Драмов изведе група от 23-ма футболисти за първо занимание на стадион „Марица“.

В неговия щаб като помощник-треньори влизат още Красимир Иванов и Йордан Влашки, както и Валери Домовчийски, който ще бъде играещ помощник-треньор.

В състава на "жълто-сините" се завръщат юношите на клуба Борислав Дончев и Теодор Фърков, които през миналия сезон играха съответно за дублиращия отбор на Локомотив (Пловдив) и Гигант (Съединение). Единственото ново попълнение към момента е Димитър Пройчев, който за последно се състезаваше за тима на Спартак (Пловдив). Тренировки с Марица започнаха и двама млади състезатели, които ще преминат пробен период в отбора.

От клуба обявиха и раздяла с няколко футболисти. Освен напусналите още преди края на изминалия сезон, от Марица си тръгват още Мартин Газиев, който ще се състезава за Пирин (Гоце Делчев), Соломон Джеймс и Ифеани Дейвид, които преминаха в състава на Спартак (Пловдив), юношата Божидар Шехов, който ще продължи образованието си в чужбина, Илия Николов, който ще бъде треньор на вратарите в Марица, Стефан Попов, преминал в тима на Крумовград, Милен Танчев, Илиян Йорданов и Теодор Андреев.

С останалите играчи от състава от миналия сезон все още водят преговори, уточниха от пловдивския клуб.

Футболистите, които стартираха подготовка с Марица, са вратарите Петър Начев и Виктор Петков, както и полевите състезатели Атанас Ташолов, Валери Домовчийски, Олджай Алиев, Георги Трифонов, Христиан Димитров, Ангел Пеев, Наско Христев, Симеон Сираков, Николай Иванов, Георги Вълков, Даниел Беломачев, Радослав Мицев, Емилео Макавеев, Красимир Лютов, Илиан Пиронков, Никола Кръстев, Георги Цонков, Борислав Дончев и Теодор Фърков.

Отборът на Марица ще се подготвя изцяло в Пловдив, като ще изиграе и шест контролни срещи:

- 29 юни: Марица – Ботев II (Пловдив)
- 6 юли: Марица – Родопа (Смолян)
- 13 юли: Марица– Гигант (Съединение)
- 20 юли: Марица – Локомотив II (Пловдив)
- 24 юли: Марица – Асеновец
- 27 юли: Марица – Атлетик (Куклен)

БФС повери дербито във Втора лига на Светослав Лазаров

Съдийската комисия към Българския футболен съюз обяви нарядите за 28-мия кръг на Втора лига

Етър и Локомотив (Горна Оряховица) с нулево реми на „Ивайло“(ВИДЕО)

Етър и Локомотив (Горна Оряховица) завършиха 0:0 в регионалното дерби от 27-ия кръг на Втора лига.

Пирин без Бодуров в дербито на Югозапада

Бранителят пропуска мача на "Бончук"

Напрежение в Янтра, заядоха се с бившия си голмайстор

Спести си път до Габрово, пишат от клуба

Железов ще ръководи югозападното дерби във Втора лига

Ето кои са нарядите за 27-ия кръг във Втора лига

Добруджа отнесе с 3:0 десет от Янтра  (ВИДЕО)

Добруджа победи Янтра Габрово с 3:0 в мач от 26-ия кръг на Втора лига, игран в Добрич

ОБЗОР: Монтана и ЦСКА II с чисти победи във Втора лига

Вижте всички резултати и класирането след тях

Пирин спря пропадането, Арангелов с първи успех

"Орлетата" удариха Спартак (Плевен)

Монтана и Добруджа запазиха позиции на върха след 1:1 (ВИДЕО)

Монтана и Добруджа (Добрич) не успяха да се победят в дербито на 25-ия кръг на Втора лига и завършиха 1:1