Монтана победи с 2:1 Марица (Пловдив) (ВИДЕО)

Монтана надви с 2:1 Марица (Пловдив) и по този начин постигна първия си успех в първенството на Втора лига. Монтанци стигнаха до трите точки след голове на бившите играчи на Локомотив (София) Даниел Васев и Александър Манолов.

Двубоят се игра на стадион "Кипровец" в Чипровци. Монтанци домакинстват там заради ремонта на стадион "Огоста".

В началните минути играчите на Вълчинов доминираха. Първото попадение падна малко преди почивката. В 40-ата минута Дани Васев отбеляза майсторски, пращайки топката неспасяемо в мрежата на Марица.

Именно бившият футболист на Локомотив (София) и Ботев (Враца) бе сред най-активните на терена в срещата.

В 50-ата Александър Манолов удвои и успокои домакините. До края Марица имаше сили само за почетен гол. Вкара го Димитър Юруков в 59-ата минута.