Над 300 души гледаха дерби в петричко село

Над 300 души гледаха дерби в петричко село

Вижте какво заявиха от лагера на гостите

Около 300 зрители  станаха свидетели на мача за първенството на АОГ между отборите на местния Спартак и Светкавица Митиново, който беше изпъстрен с много интересни атаки и пред двете врати, но имаше и доста неточности. На добре подготвения терен срещата започна равностойно.

В 6-та минута опитният Десислав Трайков от гостите, известен със силния си шут, от около 25 метра разтресе напречната греда зад стража на домакините.  В 9-та минута главният съдия видя  нарушение на Иван Цветков вътре в наказателното поле срещу нападател на домакините и посочи бялата точка, която Васил Феридаров превърна в гол за 1:0. 6 минути по-късно Петър Илиев от 12-13 метра простреля стража на Спартак за 1:1.

В 21-ва минута при атака на гостите последва дълъг пас пред наказателното поле на домакините, Георги Кокалков от Светкавица надскочи централния защитник и с глава насочи кълбото към Петър Илиев, който очи в очи срещу противниковия страж успя да го излъже за 1:2. До края на полувремето имаше положения и пред двете врати, но така и до ново попадение не се стигна.

Втората част на срещата започна с домакински натиск, като набезите на техните нападатели бяха парирани от отлично изградената защита на гостите от Митиново. На два пъти вратаря на Светкавица Кирил Джигурски с вещина отрази силни удари на противниковите нападатели. Втора дузпа отсъди главния съдия за домакините, която Мартин Бояджиев не успя да реализира след невероятна намеса на вратаря Кирил Джигурски. Последваха два невероятни пропуска на Ангел Гацев от гостите, който не успя сам срещу вратаря на домакините да отбележи. В 71-ва минута след изпълнение на ъглов удар последва неразбирателство в защитния вал на гостите и Стойчо Секулов възстанови равенството 2:2. До края на мача домакините упражниха натиск, но той беше безрезултатен. Срещата завърши при резултат 2:2, като публиката остана доволна от играта на футболистите на двата отбора.

„Радвам се, че нашите футболисти, които са на възраст 19 и 20 години и с недостатъчен опит, не се уплашиха от отбора на домакините, който е един от добрите в групата. Иван Цветков, Георги Кокалков, Мартин Тупаров и аз подкрепяхме момчетата през цялото време на мача, което даде своя положителен резултат”, сподели Десислав Трайков от отбора на Светкавица пред кореспондент на Novsport.com.

В отбора на Спартак дебют направиха Мартин Бояджиев, за последно играл в Струма Марикостиново, Йордан Харизанов – в Малеш Микрево и Христо Решков – Перун Кресна.

Дубълът на Лудогорец удари Локо (ГО)

"Железничарите" срещат Черноморец в неделя

Вихрен удари Пирин (Бл) в регионално дерби

Тимът на Борислав Кьосев впечатли

Дунав се справи с елитния Ботев (Враца) в контрола

Русенци спечелиха с 2:0 в Етрополе

Локомотив (Горна Оряховица) победи Розова долина

С 2:1 в контрола

Хебър и Миньор завършиха с равенство контролна среща в Пазарджик

Отборите на Хебър (Пазарджик) и Миньор (Перник) завършиха при равенство 2:2 в контролна среща, играна в Пазарджик

Илиян Киряков се завръща в Етър

Един от героите на България на Световното първенство през 1994 година в САЩ - Илиян Киряков, ще се завърне в Етър, съобщиха официално от клуба

Лудогорец II загуби от Янтра в Габрово

Контролата завърши при резултат 2:0 в полза на домакините

Константин Йорданов – най-новото попълнение в мъжкия отбор на ОФК Беласица

20 годишният нападател Константин Йорданов е вече част от състава на мъжкия отбор на ОФК Беласица Петрич

Изпадналият Крумовград спря да съществува

Неяснотата лиши Втора лига от един участник