Официално: Добруджа с нов треньор, Тодор Киселичков поема отбора

Официално: Добруджа с нов треньор, Тодор Киселичков поема отбора

Специалистът поема клуба от другата седмица

Старши треньорът на Добруджа Радомир Тодоров е освободен от поста, съобщиха от клуба. Неговото място заема Тодор Киселичков.

Тодор Киселичков е роден на 4 септември 1975 година в Бургас. Кариерата му в мъжкия футбол стартира в Нефтохимик, където дебютира на 19 години. За "зелените" играе в периода 1994 - 2004 година и записва над 200 мача, в които реализира 38 гола.

Следват няколко сезона в два други морски тима - Несебър и Черноморец 919, където има около 50 мача. Последните си сезони като футболист прави в първородния си тим Нефтохимик.

Първите си стъпки в треньорската кариера прави в школата на Черноморец (Бургас), където работи от 2009 до 2012 година. През 2012 година е помощник-треньор в Нефтохимик, а през следващия сезон преминава в Лудогорец, където е в щаба на Ивайло Петев и става шампион на България.

В началото на 2014 година е помощник-треньор на Мастер (Бургас), като това е последният му сезон на този пост. През лятото на 2014 година става старши-треньор на Черноморец (Бургас), а в следващите сезони е начело още на тимовете на Пирин (ГД), Локомотив (ГО), Септември (Симитли), Ботев, ЦСКА 1948 и Спартак Варна.

Тодор Киселичков поема Добруджа от вторник, 27 февруари.

Ръководството на ФК Добруджа благодари на досегашния старши треньор Радомир Тодоров за положените усилия, професионализъм и всеотдайност в работата и му пожелава много успехи във футболните битки занапред.

 

Берое уреди уругвайски защитник

Уругвайският защитник Сантиаго Брунели е четвъртото ново попълнение на Берое

ЦСКА обяви часовете на всички контроли

Станаха ясни началните часове и локациите на контролните мачове на ЦСКА по време на подготвителния лагер в Анталия

Хулио Веласкес обясни ситуацията с Рупанов след първата контрола на Левски

Старши треньорът на Левски – Хулио Веласкес, говори за напускащия Борислав Рупанов, който е на часове от трансфер в 13-кратния полски шампион Гурник Забже

Левски стартира подготовката с 0:0 срещу Ниредхаза

Левски започна контролите си на турска земя с 0:0 срещу елитния унгарски Ниредхаза

Динамично! Продължава пазарлака между Левски и Гурник за Рупанов

Трансферът на нападателя на Левски Борислав Рупанов в полския Гурник Забже все още не е приключен, поне според информацията на главния редактор на Meczyki Томаш Влодарчик.

Спартак Вн очаква отговор от Димитър Митков

Централният нападател Димитър Митков ще играе под наем за родния си Спартак Варна напролет, ако не излезе отново на гурбет.