Официално: Клуб от Втора лига скочи на феновете

Официално: Клуб от Втора лига скочи на феновете

„Поведението им е престъпно“

Ръководството на втородивизионния Добруджа коментира ситуацията пред стадиона в Крумовград, при която привърженици на тима oт Добрич не са били допуснати да влязат на трибуните.

Домакините спечелиха срещата от 30-ия кръг с 2:0. Вчера от ФК Крумовград обясниха, че по никакъв начин не са спирали фенове на гостуващия тим да подкрепят любимия си отбор.

В декларацията си ръководството на Добруджа се изказва остро срещу част от привържениците на клуба.

Цялата позиция на клуба от Добрич:

"Добруджанци!

Уважаваме правото да ви информираме за всичко, което се случва около отбора и сме го доказали!

Искаме категорично да опровергаем ситуацията пред стадиона в Крумовград, която се тиражира в медийното пространство. Размножават се откровени измислици, като тази за нападение и отстраняване на привърженици на ФК Добруджа. Това практически е невъзможно и не е в правомощията на когото и да било, освен на охранителните служби на нашите домакини на стадион „Крумовград“. Ако това е станало, то вярваме, че е имало очевидни причини за недопускане на лицата.

Престъпното поведение и агресията на някои от привържениците на ФК Добруджа, които съпътстват футболните ни мачове, са срамни и освен, че са абсолютно забранени от закона, ФК Добруджа е наказан с огромни глоби, наложени от БФС именно заради тях. Трябва ли след всеки мач ФК Добруджа да е глобен, заради криворазбраната подкрепа? Не! Изводите си ги направете сами!

Клубът няма да позволи вмешателство на когото и да било при определяне на кадри за спортно-техническия състав, ДЮШ, селекция и други - както е по цял свят.

Единствената и основна задача на феновете е да подкрепят клуба в победи и загуби, а не, водени от личностни противоречия, да се пожелава “Успех” на противниковия отбор.

Начертали сме път за развитие на клуба, а той включва цивилизовано отношение, феърплей, толерантност и най-вече работа! Отговорността за това е наша, като първа и единствена цел е запазване професионалния статут на ФК Добруджа.

Настроени сме за битка и искаме да воюваме заедно за постигане на целите!

Само Добруджа!".

Прогноза: Дунав фаворит срещу Спартак в Плевен

Двата тима са с по 3 точки

ОБЗОР: Фратрия продължава с победите във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Янтра стигна до точката срещу Хебър с късен обрат

Локо (ГО) излезе с официална позиция след скандала с Беласица

Локомотив (Горна Оряховица) публикува позиция за скандала след мача с Беласица, след който бяха нападнати заради липсата на организация от отбора на гостите от Петрич

В Янтра не са приключили със селекцията

Търсят се играчи за една-две позиции

СКАНДАЛЪТ СЕ РАЗРАСТВА: Ексцесиите в Горна Оряховица ги няма в доклада

От Беласица подготвят официална жалба до БФС

Черноморец изпусна Миньор в Перник

Без голове в Севлиево

Дубълът на ЦСКА се подсили с полузащитник

ЦСКА привлече в редиците си талантливия полузащитник Абдула Кичуков, който ще бъде част от състава на втория отбор, воден от Владимир Манчев, през новия сезон във Втора лига, съобщиха "армейците"

Ангел Стойков иска победа от Черноморец в Перник

Направили сме си изводите, обяви треньорът на "акулите"

Хебър изгуби ключов футболист с тежка контузия

Преследващият завръщане в елита Хебър (Пазарджик) ще бъде без основен футболист в следващите няколко мача