Скандалът в Хебър се разпалва, Йордан Чолов отговори на Митов

Скандалът в Хебър се разпалва, Йордан Чолов отговори на Митов

Директорът на Детско-юношеската школа на футболен клуб Хебър (Пазарджик) Йордан Чолов излезе с позиция след скандала със старши треньора на представителния тим Николай Митов

Двамата са в открит конфликт след равенството 2:2 в неделя срещу Янтра в Габрово в третия кръг на Втора лига, след което Чолов е изпратил заплашително съобщение до Митов, който пък веднага се е свързал с президента на отбора Валентин Василев и му е поставил ултиматум да избере кой от двамата да продължи работа в Хебър.

Както е известно пазарджиклии започнаха лятната си предсезонна подготовка под ръководството на Чолов, а по настояване на Василев на негово място беше назначен Митов.

"Като начало искам да заявя най-отговорно, че стоя зад това, което съм казал на Митов. Изпратих му гневно съобщение, в което му заявих, че няма никакво право да се измива ръцете с мен, при положение че когато пое юздите каза пред всички в клуба, че състоянието на отбора е много добро. На второ място, за мен е комично човек, който вече 6 седмици работи с тези футболисти, много от тях сам пожела да бъдат доведени, да търси извинение за слабото представяне в хора, които реално са водили тренировъчен процес едва 15 дни и нямат почти никакъв ангажимент към крайната селекция. Само ще припомня на Митов, че докато аз бях начело в процеса на подготовката, с множество играчи на проби и млади футболисти, победихме в контрола Берое и стояхме като равен с равен срещу Ботев Пд. След неговото идване отборът записа само успех срещу Ботев Ихтиман и не отбеляза гол в останалите контроли.

Относно неговите претенции, че изисквам да бъда информиран, ако дадено дете от школата бива качено да тренира с първия отбор, искам да попитам Митов в Септември София, която е една от най-големите школи с множество треньори, той по същия начин ли е процедирал или първо е търсил мнение от изпълнителния директор или директора на школата? Моята работа е да следя за благосъстоянието на децата, които тренират, да координирам процеса им и най-нормалното е да бъда информиран предварително, ако някое дете трябва да бъде на друго място, а не с набора си. Очевидно, обаче, той е решил, че е нещо като мениджър на целия клуб и всеки трябва да играе само по неговата свирка. Няма дори да коментирам по какъв начин изгони от първия отбор местни момчета, набор 2006 и 2007, които миналата година дори записаха дебюти в Първа лига, излизащи от ДЮШ на клуба, без никакво обяснение. Позволявайки си в интервюто да обяснява на майки и бащи, че докато е той, виждаш ли, децата нямало шанс да попаднат в родния им отбор.

Хебър е институция и марка за града и по никакъв начин не трябва да е заложник на някакви сплетни, още повече породени от хора без достойнство, които не могат да си признаят грешките. Аз нямам никакъв досег с Николай Митов, не желая и да имам. Както съм казвал многократно, ако аз с моята работа в клуба преча по някакъв начин на възхода на футбола в града, то ще си тръгна на мига. Няма, обаче, да позволя някакви мерзавци да ме ползват за бушон и да обясняват собствената си чисто човешка несъстоятелност по този начин, отклонявайки вниманието от липсата на игрови облик и резултати на отбора. Препоръчвам на Николай Митов, с мен или без мен в клуба, да започне да гледа повече себе си, защото това изисква мъжкото поведение", казва в позицията си Чолов.

Самият Митов вчера заяви, че е в Пазарджик, за да изгради добър отбор, а не да се занимава с интриги.

Георги Стоянов ще свири дербито Етър - Янтра във Втора лига

Вижте всички съдийски назначения за четвъртия кръг в първенството

Прогноза: Дунав фаворит срещу Спартак в Плевен

Двата тима са с по 3 точки

ОБЗОР: Фратрия продължава с победите във Втора лига (РЕЗУЛТАТИ)

Янтра стигна до точката срещу Хебър с късен обрат

Локо (ГО) излезе с официална позиция след скандала с Беласица

Локомотив (Горна Оряховица) публикува позиция за скандала след мача с Беласица, след който бяха нападнати заради липсата на организация от отбора на гостите от Петрич

В Янтра не са приключили със селекцията

Търсят се играчи за една-две позиции

СКАНДАЛЪТ СЕ РАЗРАСТВА: Ексцесиите в Горна Оряховица ги няма в доклада

От Беласица подготвят официална жалба до БФС

Черноморец изпусна Миньор в Перник

Без голове в Севлиево

Дубълът на ЦСКА се подсили с полузащитник

ЦСКА привлече в редиците си талантливия полузащитник Абдула Кичуков, който ще бъде част от състава на втория отбор, воден от Владимир Манчев, през новия сезон във Втора лига, съобщиха "армейците"

Ангел Стойков иска победа от Черноморец в Перник

Направили сме си изводите, обяви треньорът на "акулите"