Треньорската рокада в Спартак (Вн) даде резултат, "соколите" разбиха Марек с 4:0

Васил Петров се завърна победоносно начело на тима

Спартак Варна спечели с 4:0 домакинството си на Марек в мач от 7 кръг на Втора лига. Това се случи няколко дни след като Васил Петров замени Валентин Илиев на поста старши треньор на тима.

„Соколите“ се наложиха с 4:0 над Марек за четвъртия си успех от кампанията и изпревариха съперника си в класирането. Феновете на тима отбелязаха подобаващо утрешния 105-и рожден ден на клуба с ефектна хореография и пироефекти.

Домакините поведоха още с първата си атака. Във втората минута Дани Начев намери Виктор Митев и капитанът с удар извън наказателното поле прати топката неспасяемо в обратния ъгъл. В 19-а мин Ахмедов излезе на голова позиция, но ударът му бе блокиран. Минута след това Зехиров с глава прати топката край гредата. В 32-а мин гостите стигнаха до чисто положение, но вратарят Георгиев майсторски парира удара на Гогов от 10-ина метра. При поредната атака на спартаковци в 35-а мин Руменов нанесе опасен удар от воле, а вратарят изби.

Соколите започнаха вихрено и втората част с удари на Начев и Боев, а шут на Руменов отблизо бе блокиран. В 57-а мин Боев проби отляво, шутира в гредата и Ахмедов вкара в мрежата отбитата топка. На два пъти Митев застраши съперника. В заключителните минути Ахмедов два пъти бе извеждан зад защитата, първия път неуспешно потърси Руменов, а в 78-а мин изведе Ромееш за 3:0. В продължението след поредната атака и разбъркване крайния резултат оформи Хидает Хюсеин.