В Петрич: Усилен труд на НСБ „Цар Самуил”

В Петрич: Усилен труд на НСБ „Цар Самуил”

Работи се по изпълнение на указанията на Лицензионната комисия на БФС

Дни преди Нова Година на база Заповед на Кмета на Община Петрич Димитър Бръчков длъжностните лица на общината посетиха НСБ „Цар Самуил”. Това стана след като официално бе оповестено, че Община Петрич чрез г-н Бръчков е подписала официален 10 годишен договор с НСБ ЕАД София за ползване на спортното съоръжение „Цар Самуил”.

В договора е упоменато, че без хотелската част, ресторанта и големия басейн, всичко останало от базата – стадион „Цар Самуил”, съоръженията около него, покритата зала, старата административна сграда на ФК „Беласица”, помощния терен с естествено тревно покритие, игрищата с изкуствено покритие и ресторанта на входа ще бъдат във владение от Община Петрич срещу наем, фиксиран в договора с НСБ ЕАД.

На база изготвена програма от Община Петрич започна работа още от първия работен ден на 2023 година. Местна фирма се зае с инфраструктурата на спортния комплекс, ползвайки топлото време за сезона.

Управителят на ОФК „Беласица” Ивайло Хаджигаев представи навреме екземпляр от протокола на лицензионната комисия към БФС, която посети НСБ „Цар Самуил” преди старта на новото футболно първенство 2022/2023, на отговорните длъжностни лица от общината, за да може да се направи план за изпълнение на дадените предписания.

„Прави се всичко възможно да се изпълнят указанията, отразени в протокола на лицензионната комисия, за да може по-скоро стадион „Цар Самуил” да бъде ремонтиран. Веднага ще бъдат уведомени от БФС да посетят отново НСБ „Цар Самуил” и да провери дали са изпълнени техните указания. Целта на всички е да получим лиценз за стадион „Цар Самуил” и да може мачовете ни от пролетния дял на първенството на втора професионална лига да се играят при изпълнени трибуни от нашите фенове”, сподели Ивайло Хаджигаев.

Появи се информация, че се очаква атакуващ футболист от Кот дИвоар до старта на зимната подготовка. Засега името му не се назовава, нито пък има информация на каква възраст е и в кои отбори е играл досега. Футболистът ще премине пробен период и ако задоволи с качествата си треньорския щаб и мениджъра може да остане в мъжкия отбор на ОФК „Беласица”.  Вече се знае, че 22 годишният футболист Пламен Петров-младши ще се присъедини към зимната подготовка на петричкия тим.

Вихрен (Сандански) се подсили с двама и се раздели с осмина

Към отбора на Борислав Кьосев се присъединиха Марио Ивов от Пирин и Александър Бастунов от Спортист (Своге)

Четирима нови в Беласица

Беласица подписа с четирима нови футболисти, обявиха от клуба

Хебър загуби от Лудогорец II последната среща за годината във Втора лига

Вижте крайното класиране след полусезона

Ще има структурни промени в Дунав

Административна и структурна реформа в Сдружението Футболен клуб Дунав от Русе ще бъде обсъдена по време на Общото му събрание, което е насрочено за 17 декември, съобщи председателят на Управителния му съвет Диян Димов

Етър със силни контроли през зимата

"Болярите" срещат Черно море и Локомотив (Пд)

Етър се разделя с петима

Ръководството на втородивизионния Етър (Велико Търново) постигна споразумение по взаимно съгласие с Петър Караангелов, Димитър Илиев, Васил Василев, Кръстьо Банев и Кристиян Вълков за прекратяване на техните трудови правоотношения с футболния клуб.

Севлиево с първи зимен трансфер, взе юноша на Лудогорец

Преслав Антонов парафира с новака във Втора лига

Сериозна чистка в тим от Втора лига

Своге обяви раздяла с осем

Дунав гостува в Букурещ през зимата

"Драконите" срещат тимове от Първа и Втора лига