Вихрен победи Беласица с 3:1 и излезе трети (ВИДЕО)

Вихрен победи Беласица с 3:1 и излезе трети (ВИДЕО)

Вихрен надви Беласица с 3:1 в регионалното дерби от 23-ия кръг Втора лига

Първият точен удар в мача беше в 4-ата минута и той бе към вратата на домакините, но Станислав Нисторов улови лесно топката. В 20-ата минута стражът на гостите от Петрич Владимир Иванов плонжира и изби шут по диагонала на Хасан Аяри.

Осем минути по-късно станахме свидетели на нерви между футболистите на двата тима. Наложи се намесата на охраната, за да разтървен играчите. Най-деен бе Тони Тасев, за което капитанът на Беласица получи жълт картон. Същият цвят картон получи и Ивайло Климентов от състава на домакините.

В 36-ата минута Беласица поведе. Нисторов беше изненадан от Тони Тасев, който стреля директно от фаул от около 30 метра. Топката тупна пред стража на домакините, след което се отби в гредата, а при добавката Динчо Йовчев имаше голям късмет кълбото да се озове точно в краката му. За бранителя беше лесна задача да насочи удара си в опразнената врата на Вихрен.

Второто полувреме започна с димна завеса над стадиона, причинена от многото факли, запалени от феновете на домакините. В 48-ата минута Вихрен изравни чрез златната резерва Марио Ивов. Появил се само три минути след началото на втората част, Ивов се възползва от чудесно подаване на Климентов.

В 67-ата минута Ивайло Климентов отправи силен удар, който профуча над вратата на Владимир Иванов. След серия добри слизания към вратата на Беласица тимът от Сандански стигна до втори гол. Роденият през 2006 година Даниел Манолев промуши топката във вратата на Бела след асистенция на Ивов. Двете резерви на Борислав Кьосев.

В третата минута на добавеното време Лео Пимента оформи крайния резултат с ювелирано изпълнение на фаул.

 

ОФИЦИАЛНО: Капитанът на Янтра (Габрово) подписа за още една година

Завършилият на второ място във Втора лига отбор на Янтра (Габрово) удължи договора на един от лидерите и емблематични футболисти в последните години – капитанът Петър Казаков, съобщиха от клуба

Калоян Кръстев подписа с Вихрен

Бившият национал ще играе в Сандански

Рилски спортист се раздели с половин дузина футболисти

Шестима напуснаха Самоков

Официално: Добруджа с нов треньор

Диян Божилов е новият наставник на Добруджа

Предстои масово изпадане във Втора лига

Българският футболен съюз обяви официално ключови промени в наредбата за Втора професионална лига, които ще променят изцяло облика на първенството

Николай Панайотов пое отбор от Втора лига

Николай Панайотов се завръща на треньорския пост в Локомотив Горна Оряховица, съобщиха от клуба от Mr Bit Втора лига