15-годишна българка предпоследна на световното в Калгари

15-годишна българка предпоследна на световното в Калгари

Състезанието по фигурно пързаляне продължава в Канада

15-годишната Киара Христова не успя да се класира за волната програма на световното първенство по фигурно пързаляне за юноши и девойки в Калгари (Канада).

Българката завърши на 46-о място с 35.08 точки, оставайки далеч и от най-добрия си резултат за кратка програма и от най-доброто си постижение за сезона. В надпреварата участваха общо 47 фигуристки.

Възпитаничката на Андрей Лутай и кънки клуб "Албена Денкова - Максим Стависки" не се справи с два от трите задължителни скокови елемента и на практика те бяха отчетени като липсващи, което предопредели класирането й. В последните седмици подготовката на Христова беше нарушена заради травма на коляно.

Лидер след кратката програма е фаворитката Мао Шимада от Япония със 71.78 точки. Втора и трета са съответно Джиа Шин (Република Корея) със 71.19 и Ами Накаи (Япония) с 67.28 точки.  

По-късно днес е кратката програма при юношите с участието на българина Филип Каймакчиев, който е с 22-и стартов номер.

Линдзи Вон: Ще бъде трудно и болезнено пътуване, но влагам цялата си енергия в него

Кралицата на скоростните дисциплини в алпийските ски Линдзи Вон благодаря на феновете си и на всички, които я подкрепят в този труден за нея момент.

Малена Замфирова с бронз от Световната купа в Криница

Талантливата българска сноубордистка с трето място на паралелния гигантски слалом

Зографски отпадна в квалификацията в Кулм

Българинът остана извън първите 40 във второто състезание от Световната купа по ски скокове

Италианката триумфира в Солдеу

София Годжа триумфира във втория супергигантски слалом от Световната купа

Радослав Янков и Тервел Замфиров на осминафинал в Криница

Двамата преодоляха квалификациите във втория старт в паралелния гигантски слалом от Световната купа по сноуборд

Резултати от НХЛ

Вижте лидерите в отделните дивизии