Алберт Попов: Мога да постигна много повече

Алберт Попов: Мога да постигна много повече

Най-добрият български алпиец получи наградата за спортист на месец февруари

Най-добрият български алпиец Алберт Попов заяви, че може да постигне много повече в бъдеще. Този сезон той записа трето място на слалома в Палисейдс Тахо (САЩ), а сега мечтае за победа в състезание от Световната купа и това е целта, която ще гони през следващия сезон.

Попов получи наградата за спортист на месец февруари в анкетата на спортните редакции, а неговият наставник Ивайло Борисов е номер 1 при треньорите.

"Благодаря за това, че оценихте нашия труд през годината. Сезонът беше много добър, изпълних моя детска мечта с подиума, изпълнихме поставените цели. Това, че има растеж е много важно, позитивно и смятам, че може да постигнем много повече в бъдеще. Пожелавам си да сме здрави, да имаме хубава подготовка и да постигнем добри резултати още от началото на следващия сезон. Очаквам с нетърпение да стана баща и малкото човече да преобърне живота ни", каза Попов.

Вицепрезидентът на БФСки Георги Бобев добави, че постиженията на Алберт Попов са огромни.

"Благодаря за признанието към Алберт от спортните журналисти. Трудно може да се даде оценка на постигнатото от него, защото то е страшно много. Това, което Алберт прави като реклама на България и на зимните спортове, е огромно. За нас сезона е много успешен, резултатите са на лице. Пожелавам на Алберт да е здрав, много хубави моменти му предстоят, да е все така мотивиран. Топ 15 на финалите на Световната купа е също изключително постижение", заяви Бобев.

"Сезонът отмина, доста успешен беше за нас. Изключително сме щастливи", заяви треньорът на Попов Ивайло Борисов.

Той добави, че подготовката ще премине на същия места като миналата година, но те се надяват времето да е благосклонно и да има сняг.

Попов заяви, че няма да променя много неща през следващия сезон.

"Промяната няма да е драстична. Дори този сезон можех да имам победа. Конкуренцията е страхотна, всяко състезание е различно. Ще вървим в същия дух, ще се опитаме да подобрим физиката, малко техниката и бързината, другото е късмет и здраве. На състезание всеки трябва да рискува, за да победи. Така правя и аз, затова отпаданията не ме отчайват, а напротив - мотивират ме", каза алпиецът.

Следващият в НХЛ плаща над 2 милиарда долара

Следващият отбор, който ще поиска да влезе в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ), трябва да плати над 2 милиарда долара

Олимпийска шампионка гръмна с допинг

Олимпийската шампионка в ски бягането Виктория Карл е дала положителна проба за забранено вещество, съобщава агенция ДПА

БФСки с бюджет от над 5.5 млн. лева за 2025 г.

Българската федерация по ски (БФСки) проведе днес в София годишното си Общо отчетно събрание. Форумът бе ръководен от генералния секретар на федерацията Пепа Мицева.

Световният шампион в сноуборда Тервел Замфиров национал и в рафтинга

Световният шампион по сноуборд Тервел Замфиров ще представи България в още един спорт – рафтинга.

Флорида Пантърс отново е шампион на НХЛ

Отборът на Флорида Пантърс защити титлата си в Националната хокейна лига на САЩ и Канада, след като надделя във финалната серия над Едмънтън Ойлърс с 4-2 победи.

Флорида направи огромна крачка към защита на титлата в НХЛ

След нова победа над Едмънтън

Едмънтън изравни серията за Стенли Къп срещу Пантърс

Едмънтън направи голям обрат в срещата, след като след първата част губеше в резултата с 0:3

Хокейна легенда спира със спорта

Ти Джей Оши, който вкара четири гола от дузпи за победата на САЩ над домакина Русия на Олимпийските игри в Сочи през 2014 година и който стана шампион в Националната хокейна лига с Вашингтон Кепиталс през 2018 година, обяви края на състезателната си кариера.

Флорида поведе във финалната серия в НХЛ

Флорида победи с категоричното 6:1 у дома Едмънтън в третия мач от финалната серия в Националната хокейна лига на САЩ и Канада (НХЛ).