Алберт Попов не завърши втория манш на слалома в Шладминг

Алберт Попов не завърши втория манш на слалома в Шладминг

Норвежецът Тимон Хауган спечели състезанието

Алберт Попов не завърши втория манш на нощния слалом в Шладминг (Австрия),  валиден за Световната купа по ски алпийски дисциплини. Българинът бе 13-и след първия манш и стартира силно във втория, но пропусна врата и не успя да влезе в зоната на точките.

Норвежецът Тимон Хауган спечели състезанието и записа втора победа за сезона и трета в кариерата си. Норвежецът бе втори след първия манш и след силно второ спускане успя да спечели с общо време 1:48.05 минута, като надгради от миналата година, когато бе втори в Шладминг.

Призовата тройка допълниха двама австрийци за радост на 25-хилядната тълпа край трасето.

Мануел Фелер зае второто място на 0.20 секунди след победителя, а трети е друг австриец - Фабио Гщрайн на 0.67 секунди след Хауган. Това е първи подиум за Гщрайн в кариерата му.

Водачът след първия манш и миналогодишен победител на слалома в Шладминг -  Линус Щрасер, финишира четвърти на 0.77 секунди.

Начело в генералното класиране за Световната купа е швейцарецът Марко Одермат с 1066 точки. Втори със 746 се нарежда норвежецът Хенрик Кристоферсен, а третото място с 637 точки заема Лоик Меяр (Швейцария). Българинът Алберт Попов е 29-и с 211.

Алберт Попов заема 13-о място в класирането за Малкия кристален глобус в дисциплината с 211 точки. Начело излезе Хенрик Кристаферсен след осмо място в Шладминг. Норвежецът има 467 точки. Втори е Клеман Ноел с 464 точки, следван  от Меяр с 415.

Ето кога е следващото състезание на Алберт Попов

Българинът спечели слалома в Мадона ди Кампильо

Алберт Попов се класира за втория манш в Швейцария

Скиорът ни даде 17-о време

Алберт Попов завърши 16-и слалома в Аделбоден

Клеман Ноел постигна трета победа от началото на сезона в алпийските ски

Алберт Попов: Направих някои грешки

Време е за почивка, написа скиорът

 Алберт Попов в топ 10 на слалома във Венген

Българинът бе 18-и след първия манш

Алберт Попов с номер 14 в слалома на Световната купа в Кицбюел

Българската надежда в алпийските ски Алберт Попов ще стартира с номер 14 в слалома от Световната купа в Кицбюел утре

Алберт Попов със 17-о място в първия манш в Кицбюел

Най-добрият български състезател Алберт Попов зае 17-о място в първия манш на слалома от Световната купа по ски алпийски дисциплини в австрийския зимен център Кицбюел

Алберт Попов 14-и в Кицбюел

Най-добрият български скиор-алпиец Алберт Попов завърши на 14-о място в слалома от Световната купа по ски алпийски дисциплини в австрийския зимен център Кицбюел.

Алберт Попов 13-ти след първия манш на слалома в Шладминг

Калин Златков не завърши

Елвира Йоберг спечели спринта от Световната купа по биатлон в Оберхоф

Лора Христова се представи най-добре от българките

Чикаго вкара седем гола на Сейнт Луис за четвърти успех в НХЛ

Вижте резултатите от НХЛ

Топ-биатлонистката ни аут за два старта в Световната купа

Най-добрата биатлонистка на България - Милена Тодорова, със сигурност няма да участва в следващите две състезания за Световната купа.

Алберт Попов отпадна във втория манш в Мадона ди Кампильо

Алберт Попов направи страхотен първи манш в слалома от Световната купа по ски алпийски дисциплини в италианския зимен център Мадона ди Кампильо, но не успя да завърши във втория

Алберт Попов е седми след първия манш в Мадона ди Кампильо

Алберт Попов се намира в много добра позиция след първия манш на нощния слалом от Световната купа по ски алпийски дисциплини в Мадона ди Кампильо (Италия), който българинът спечели преди година

Владимир Зографски с рекордно класиране на “Четирите шанци”

Поредно силно представяне за българския ски скачач