Алберт Попов осми след първия манш в Кранска гора

Алберт Попов осми след първия манш в Кранска гора

Българинът Алберт Попов заема осмото място след първия машн на слалома от Световната купа по ски алпийски дисциплини в словенския курорт Кранска гора

Попов, който стартира с десети номер на гърдите, направи доста добро каране по трасето и изостана само с 0.88 секунди от лидера Лоик Меяр от Швейцария. Той е последният, който е на по-малко секунда пасив от швейцареца и е в много добри позиции за атака на местата на подиума във втория машн, който стартира в 13:30 часа българско време.

Времето на Меяр в първия манш бе 47.77 секунди. На пет стотни от секундата зад него остана норвежецът Тимон Хауган, а трети на 0.21 стотни е друг швейцарец - Танги Неф.

Четвърти на 0.26 секунди е норвежецът Атле Лий МакГрат, пети на 0.40 секунди е олимпийският шампион от Франция Клеман Ноел, а с равно шесто време на 0.62 секунди са австриецът Мануел Фелер и норвежецът Хенрик Кристоферсен, който в събота спечели гигантския слалом в Кранска гора.

До финала в първия манш стигнаха само 43-ма скиори от стартиралите 68.

Страхотен Зографски 6-и във Висла

Българинът постигна ново престижно класиране в Световната купа по ски скок

Владимир Илиев с 26-о място в преследването за Световната купа по биатлон

Кентен Фийон Майе ликува в Йостерсунд

Българките извън топ 30 в преследването на 10 км от Световната купа по биатлон

Лиза-Тереза Хаузер триумфира в Йостерсунд, Милена Тодорова с 31-во място

Владимир Зографски пети в квалификацията на СК във Висла

Същинското състезание е по-късно днес

Малена Замфирова и Радослав Янков отпаднаха на осминафиналите в паралелния слалом в Милин

Победител стана Мирко Феличети

Владимир Илиев 17-и на СК по биатлон

Норвежкият биатлонист Йохан-Олав Ботн спечели спринта на 10 км в шведския зимен център Йостерсунд, валиден за Световната купа.

Зографски 11-r на СК във Висла

Владимир Зографски завърши на 11-о място в шестия кръг на Световната купа по ски скокове във Висла и остана в близост до челната десетка в класирането.  

Малена Замфирова с впечатляващо представяне в Китай (ВИДЕО)

Завърши трета

Лош ден за Радослав Янков: Отпадна на 1/8-финалите в Милин

Маурицио Бормолини от Италия спечели състезанието