Алекс Иванов отпадна в квалификациите

Алекс Иванов отпадна в квалификациите

Българинът остана на малко повече от 4 секунди от мястото, даващо право за участие в директните елиминации

Българинът Алекс Иванов завърши на 65-о място в първия старт за сезона от Световната купа по сноуборд в Монтафон (Австрия). 17-годишният Иванов отпадна в квалификациите на дисциплината сноубордкрос с общо време от двата манша от 1:05.50 минута.

Той остана на малко повече от 4 секунди от 32-ото място, което е последното, даващо право за участие в директните елиминации.

Победата спечели италианецът Омар Визинтин, който във финала изпревари представителя на домакините Маркус Шайрер, Ник Баумгартнер (САЩ) и световния шампион Алекс Пулин (Австралия).

Заради лошите атмосферни условия надпреварата в дисциплината при жените беше пренасрочена за събота. Една от основните фаворитки в утрешната надпревара е българката Александра Жекова.

Банско с голяма награда за 13-а поредна година

Златен дубъл за зимен курорт №1 у нас

Резултати от НХЛ (ВИДЕО)

Вижте и лидерите в конференциите след последните срещи

Маклин Селебрини с гол и асистенция при победа на Сан Хосе

Вижте всички резултати от тази нощ

Резултатите в НХЛ

Ето как свършиха битките на леда тази нощ

Четирикратен олимпийски шампион национал на 44 години

Четирикратният олимпийски шампион по ски скокове Симон Аман направи първа стъпка към участие в осмите си зимни игри, след като 44-годишният състезател беше номиниран в отбора на Швейцария за първите три състезания от Световната купа.

100 дни до Игрите в Милано-Кортина 2026: Рекорден приток на туристи

С все по-малко от 100 дни до откриването на Зимните олимпийски игри в Милано-Кортина 2026, данните за въздушния трафик показват експлозивен ръст на очакванията.

Новобранецът в НХЛ с два гола за Айлендърс

Първият в драфта на Националната хокейна лига (НХЛ) за 2025-а година Матю Шефер донесе победата на Ню Йорк Айлендърс с 3:2 над Калъмбъс две попадения, като вторият гол осигури равенството малко преди края.

400 фигуристи на турнира "Денкова-Стависки къп" в София

Близо 400 фигуристи от 34 нации ще участват в тазгодишното издание на международния турнир по фигурно пързаляне "Денкова-Стависки къп".

Монреал Канейдиънс надви Отава Сенатърс в НХЛ

Вижте всички резултати от тази нощ